Zamknij

Wzruszający kalendarz ze zwierzętami ze schroniska [GALERIA]

Redakcja
11.12.2017 15:49
Kalendarz 2018
fot. Pixabay

Zbliżające się Święta Bożego Narodzenia są dla wszystkich katolików okazją do refleksji i zwrócenia się w stronę innych istot - innych ludzi, ale i zwierząt. Aby przypomnieć o tym, jak ważna jest troska o naszych "braci mniejszych", Schronisko dla Zwierząt w Korabiewicach przygotowało wyjątkowy, wzruszający kalendarz charytatywny ze swoimi podopiecznymi.

Kalendarz charytatywny na 2018 wykonany dla Schroniska dla Zwierząt w Korabiewicach prezentuje różne znane bajki i baśnie, jednak zachowując realia schroniskowe. W role postaci z bajek wcielili się pracownicy i wolontariusze Schroniska i wszystkie gatunki mieszkających tam zwierzaków: od psów i kotów zaczynając, poprzez konie, świnki, kozy, krowy, lisy, do kury włącznie. Ideą  było pokazanie nie tylko zwierząt, ale i ludzi, którzy sprawują nad nimi opiekę. To właśnie ludzie związani ze schroniskiem są w kalendarzu najważniejsi. Bo to przecież to od nich ostatecznie zależy czy uczynią zwierzakom piekło, czy też stworzą miejsce, gdzie nasi bracia mniejsi znajdą dobrą opiekę. Korabiewice, przez kilka lat funkcjonowania pod egidą Fundacji Viva!, stały się wzorem do naśladowania dla wielu innych placówek tego typu.

"Dla mnie ten kalendarz jest ukłonem w stronę współpracowników schroniska, których ogromnie szanuję za ich pracę. Za to, że są cudownie empatyczni, a przy tym fachowi i pracowici. I za to, że ratują zwierzęta i nie odzierają ich z godności, a wręcz, że tę godność im przywracają. Chciałabym, żeby świat o nich się dowiedział" - powiedziała o kalendarzu jego inicjatorka i wykonawczyni - fotografka Taida Tarabuła.

Zobacz wyjątkową galerię ze zdjęciami z kalendarza "W Korabkach jest jak w bajce".

Promocja kalendarza połączona z wystawą fotograficzną odbędzie się 12 grudnia 2017 o godz. 20.30 w Restauracji Vega, ul. Jana Pawła II 36. Więcej informacji znaleźć można na wydarzeniu na Facebooku: W Korabkach jest jak w bajce - wernisaż i promocja kalendarza.

RadioZET.pl/Schronisko w Korabiewicach/SA