Zagadka 25 koni - jeśli umiesz ją rozwiązać, mógłbyś pracować w Google

16.08.2017 12:13

Praca w Google jest marzeniem niejednej osoby, dlatego nie jest łatwo się tam dostać. Oprócz tego, że konkurencja jest ogromna, to jeszcze na aplikujących czeka wiele zaskakujących zadań - takich jak zagadka 25 koni. Umiesz ją rozwiązać?

Google 25 koni zagadka fot. Pixabay

Na czym polega zagadka 25 koni? Mówiąc w skrócie, chodzi o to, by wskazać, ile gonitw należy przeprowadzić, by z 25 koni wyłonić trzy najlepsze. Jednak nie możemy zorganizować jednego biegu dla wszystkich koni - jednorazowo w gonitwie wystartować może ich pięć. Nie mamy zegarka, by mierzyć czas, ale wiemy, w jakiej kolejności dobiegły konie w poszczególnych piątkach. Ile wyścigów trzeba więc zorganizować, by znaleźć trzy najszybsze konie?

Tak wygląda jedno z zadań rekrutacyjnych dla osób starających się o pracę w Google.

Jak byście na nie odpowiedzieli? Macie chwilę do namysłu.

Spece od rekrutacji - szczególnie w tych branżach, które wymagają wyjątkowej kreatywności w wyszukiwaniu rozwiązań oraz wysokiego poziomu logiki - wiedzą, że własnie takie nietypowe zadania pomagają wyłonić kandydatów, którzy odznaczają się nieszablonowym podejściem do tematu oraz zdolnościami analitycznymi. Bo jak sprawdzić to lepiej, niż w działaniu? Ok, już zastanowiliście się, ile wyścigów trzeba zorganizować?

Zatem teraz odpowiedź.

Trzeba zorganizować 7 gonitw. Dlaczego? Wyjaśnienie znajdziecie w poniższym filmiku (od 1:50).

Udało się Wam? 

RadioZET.pl/SA

Oceń