Kiedy zaręcza się najwięcej osób? Wcale nie w walentynki! Oto data

04.12.2017 08:51

Kiedy zaręcza się najwięcej osób? Odpowiedź wydawałby się oczywista. Pewnie w walentynki. Okazuje się, że niekoniecznie! Bardziej skłonni do podjęcia decyzji o formalizacji związku jesteśmy w innym miesiącu. Dlaczego?

Kiedy zaręcza się najwięcej osób? Wcale nie w walentynki! Oto data fot. Pexels

Kiedy zaręcza się najwięcej osób? Odpowiedź wydawałby się oczywista. Pewnie w walentynki. Okazuje się, że niekoniecznie! Okazuje się, że bardziej skłonni do podjęcia decyzji o formalizacji związku jesteśmy w grudniu. Dlaczego?

Podczas gdy na wzięcie ślubu decydujemy się zwykle w miesiącach letnich, najwięcej zaręczyn odbywa się w grudniu.

Analitycy związani z serwisem ślubnym Bridebook.co.uk wyliczyli, że w zeszłym roku najwięcej zaręczyn odbyło się w okresie świąt Bożego Narodzenia, a ponad połowa z nich 19 grudnia 2016 roku. Jak będzie w tym roku? Specjaliści wyliczyli, że zakochani najprawdopodobniej zdecydują się zaręczyć w sobotę, 23 grudnia 2017.

Grudzień nie od dziś uznawany jest za jeden z najbardziej romantycznych miesięcy. Specjaliści twierdzą, że to najlepszy okres za zaręczyny – dlatego, że spędzamy go w gronie rodzinnym. Zaręczyny w okresie świątecznym na pewno sprawią, że zapamiętamy te Boże Narodzenie do końca życia.

RadioZET.pl/SI

Oceń