Teraz gramy

Glastonbury. Zmiany na festiwalu. Organizatorzy wycofują plastikowe kubki i butelki

04.03.2019 15:14

Restauracje coraz częściej rezygnują z plastikowych słomek. Podobnym tropem idą też organizatorzy wielkich festiwali, którzy wycofują ze sprzedaży plastikowe kubki czy butelki. Organizatorzy kultowego festiwalu Glastonbury również postanowili zrezygnować z plastiku.

Twórcy Glastonbury rezygnują z plastiku fot. Instagram.com/glastofest

Organizatorzy Glastonbury rezygnują z plastiku

Jeszcze do niedawna plastikowe kubki na festiwalach czy rurki były normą. Na szczęście wszystko zaczyna się zmieniać i iść w stronę bardziej ekologicznego podejścia do życia. Tym razem organizatorzy Glastonbury, czyli jednego z najpopularniejszych festiwali muzyki rockowej i alternatywnej, ogłosili, że podczas edycji w 2019 roku chcą ograniczyć produkcję plastikowych odpadów. W 2017 roku na festiwalu zużytych zostało aż ponad milion plastikowych butelek z wodą.

Podczas tej edycji nie będzie można kupić napojów w plastiku. Organizatorzy zapewniają, że na terenie festiwalu będą rozstawione krany z darmową wodą pitną. Woda będzie również dostępna za darmo w specjalnych kioskach. Trzeba mieć jednak ze sobą butelką lub bidon. W tym roku Glastonbury odbędzie się w dniach 26-30 czerwca. Na tym wydarzeniu zobaczymy m.in. Radiohead, The XX i Foo Fighters.

RadioZET.pl/ Aktivist.pl/ SW

Oceń