Słuchaj
Robert Karpowicz, Marcin Sońta , Aga Kołodziejska
Michał Korościel
Damian Michałowski, Ewelina Pacyna
Mateusz Ptaszyński
Hubert Radzikowski
Redakcja Radia ZET
Sprawdź co graliśmy

Teraz gramy

Zofia Czerwińska przed śmiercią zmieniła testament. Chodziło o około milion złotych

15.03.2019 10:55

Zofia Czerwińska, polska aktorka znana między innymi z roli w „Czterdziestolatku”, przed śmiercią zdecydowała się na zmianę treści swojego testamentu. Majątek, który pozostawiła, szacuje się na około miliona złotych.

Zofia Czerwińska przed śmiercią zmieniła testament. Chodziło o około milion złotych fot. fot. Andrzej Lnage/EAST NEWS

Zofia Czerwińska odeszła 13 marca 2019 roku w wieku 85 lat, pozostawiając w żałobie rodzinę, przyjaciół oraz rzesze oddanych fanów. Aktorka była niekwestionowaną gwiazdą polskiego kina, a role w „Alternatywy 4”, „Lalce” czy „Pianiście” na zawsze pozostaną w pamięci widzów. Mariusz Szczygieł, przyjaciel artystki, poinformował o jej śmierci oraz podał datę i miejsce jej pogrzebu. Jak poinformował „Super Express”, pani Zofia zadbała również o podział swojego majątku, wycenianego na około milion złotych. Co więcej, przed śmiercią zdecydowała się na zmianę treści testamentu.

Zofia Czerwińska zmieniła testament

Aktorka miała bać się, że nie przeżyje operacji kręgosłupa i pożegnać się z przyjaciółmi. Nie miała rodziny, której mogłaby przekazać oszczędności oraz warte około pół miliona złotych mieszkanie na warszawskim Powiślu.

– Zosia chciała się ze mną pożegnać. Mówiła, że zmieniła swój testament. Zorientowała się, że kilka osób, które w nim uwzględniła kilka lat temu, już nie żyje. Chciała, żeby wszystko było załatwione przed operacją – zdradził dziennikowi przyjaciel gwiazdy.

Jeden z krajowych aktorów, który miał rozmawiać z Czerwińską tuż przed jej śmiercią, dowiedział się, jak postanowiła podzielić dorobek swojego życia.

Zofia Czerwińska zmieniła testament fot. Instagram:@fototeka_fina

– Wszyscy jesteśmy przekonani, że Zosia zapisała mieszkanie swojemu najlepszemu przyjacielowi Mariuszowi Szczygłowi. Przyjaźnili się ponad 20 lat i ona zawsze mogła na nim polegać [...] Wszystko na to wskazuje, że zapisała je (oszczędności – przyp. red.) podobnie jak swoje pamiątki na Dom Aktora Weterana w Skolimowie, z którym była bardzo związana.

Pani Zofia zadbała też, by jej ukochany piesek Zenek znalazł się w dobrych rękach, gdy jej zabraknie.

– Była umowa, że zaopiekuję się nim, ale kiedy Zosia była w szpitalu, zarówno poprzednio, jak i teraz on był u sąsiadki i myślę, że chyba już u niej zostanie, ponieważ bardzo zżył się z tamtą rodziną. Raczej nie będę go zabierała do siebie, żeby mu zmieniać warunki – poinformowała „Super Express” Beata Kawka.

RadioZET.pl/MF

Oceń