Zamknij

Szokująca kampania na rzecz zwierząt. Zostały ubrane w stroje BDSM. Akcja zwraca uwagę na ważny problem

Redakcja
04.03.2019 16:13
Kontrowersyjna kampania zwraca uwagę na ważny problem
fot. ---

Zwierzęta przebrane w wyuzdane stroje BDSM. To pomysł szwajcarskiej organizacji Tier Im Recht, która mówi o tym, że zwierzęta wcale nie czerpią przyjemności z bólu.

Zwierzęta przebrane w lateks

Zwierzęta przebrane w lateksowe ubrania kojarzące się z seksualnymi fetyszami wyglądają dziwnie, jednak, jak podkreśla szwajcarska organizacja Tier Im Recht, kampania ma zwracać uwagę na ważny problem. O ile BSDM kojarzy się z seksualnym fetyszem i świadomą zgodą obydwu partnerów na zadawanie bólu, o tyle zwierzęta nie odczuwają przyjemności z bólu.

„No animals takes pleasure in suffering” – to główne hasło, które przyświeca tej kampanii. „Chcąc zwrócić uwagę społeczeństwa na problem, który bezpośrednio ludzi nie dotyczy, trzeba być bezwzględnym w środkach” – tłumaczą organizatorzy akcji.

tierimrecht-kampania-4

O ile w przypadku zabaw BSDM, można powiedzieć „stop”, o tyle zwierzęta nie potrafią zakomunikować, że coś ich boli. Warto dodać, że akcja powstała w celu ochrony naruszanych praw zwierząt w Szwajcarii. Tam zwierzęta nie otrzymują prawnej ochrony przed znęcaniem się nad nimi. Mowa o biciu zwierząt, ale również o brak odpowiednich warunków do ich posiadania.

Choć kot, pies czy papuga wyglądają dziwnie w strojach BSDM, żadne ze zwierząt zaangażowanych do kampanii nie ucierpiało. Plakaty zostały stworzone dzięki technice 3D.

RadioZEt.pl/Noizz.pl/ SW