Słuchaj
Robert Karpowicz, Marcin Sońta , Aga Kołodziejska
Michał Korościel
Damian Michałowski, Ewelina Pacyna
Mateusz Ptaszyński
Hubert Radzikowski
Redakcja Radia ZET
Sprawdź co graliśmy

Teraz gramy

Dla tych psów, grawitacja nie istnieje

19.09.2019 16:36

Niesamowity pokaz psich umiejętności w powietrznych akrobacjach można było ostatnio podziwiać na plaży w Wilanowie. Zawody „Latających Psów” zgromadziły tłumy miłośników czworonogów. Psy pokazały najciekawsze akrobacje z plastikowym dyskiem, czyli dogfrisbee, na których nie zabrakło skoczności, szybkości, zwinności, a przede wszystkim inteligencji startujących w zawodach psów.

Niesamowite występy freestyle’owe budziły podziw, zachwyt i ekscytację nie tylko wśród startujących zawodników i psów ale również u licznie zgromadzonej publiczności. 

Ekscytujące zmagania psów odbyły się w kilku kategoriach:

 

- Freestyle: to pokazy dogfrisbee w stylu wolnym z podkładem muzycznym.  

- ThrowNGo:  aportowanie przez psa frisbee rzuconego do odpowiednich stref punktowych. Dalsze i środkowe strefy były punktowane wyżej, a najbardziej emocjonująca była końcówka, podczas której, dobrze ją planując, można było zyskać sporo punktów.

- Frizgility – konkurencja mieszana frisbee i agility. Widowiskowa gra podczas której pies i zawodnik wielokrotnie przełączają się z trybu agility na frisbee i odwrotnie. 

- Time Warp – celem konkurencji jest zgromadzenie jak największej liczby punktów poprzez jak najszybsze skompletowanie trzech chwytów w wyznaczonych strefach. Czwarty rzut do tzw. Sweet Spot’u wykonany w przydzielonym czasie dawał szansę walki o najwyższe miejsca.

 

 

Tegoroczne zawody były również wzbogacone o widowiskową konkurencję, którą były skoki psów do wody. Miłośnicy czworonogów mogli też na miejscu skorzystać z porad weterynarza czy uczestniczyć w kursie pierwszej pomocy dla zwierząt. 

Oceń