Słuchaj
Robert Karpowicz, Marcin Sońta , Aga Kołodziejska
Michał Korościel
Damian Michałowski, Ewelina Pacyna
Mateusz Ptaszyński
Marcin Wojciechowski
Hubert Radzikowski
Sprawdź co graliśmy

Teraz gramy

Spacery z psem nie zawsze muszą być nudne

28.08.2019 12:54

Zamiast spędzać długie godziny na oglądaniu seriali telewizyjnych lub przed komputerem, można ten czas poświęcić własnemu czworonogowi. Jest kilka łatwych i przyjemnych sposobów spędzania wolnego czasu z psem. 

Wolne popołudnie, to fantastyczna pora na zabawę z psem na świeżym powietrzu. 

Prosta zabawa, która zaangażuje Ciebie i twojego pupila, to rzucanie mu piłeczki. Najlepszym miejscem na to będzie park lub pole. Ta zabawa w prosty sposób zaangażuje również mózg czworonoga.

Twoje codzienne spacery to rutyna? Twój pupil doskonale zna trasę, którą codziennie przemierzacie. Tym razem wybierz inną drogę, którą przejdziesz ze swoim psem, nie poganiaj swojego pupila daj mu obwąchać nowy teren, każdy krzak i mijany słupek. To sprawi, że pies na pewno do domu wróci zmęczony. 

Nic tak nie sprawi radości tobie i twojemu pupilowi jak regularne trenowanie komend. Twoja  konsekwencja i dokładność sprawią, że pies chcąc wykonać komendę, za pyszny smaczek, będzie musiał pomyśleć, jak prawidłowo wykonać zadanie. Tym samym pupil poprzez aktywność umysłową szybciej się zmęczy.  

W wolnej chwili możesz także trenować z psem w specjalnie przygotowanych do tego parkach lub placach. Jednak w tym przypadku trening powinien składać się z pokonywania wcześniej przygotowanych przeszkód czy toru. 

Oceń