Słuchaj
Mateusz Ptaszyński, Marcin Sońta
Aga Kołodziejska
Damian Michałowski, Ewelina Pacyna
Marcin Łukasik
Justyna Dżbik
Redakcja Radia ZET
Sprawdź co graliśmy

Teraz gramy

Centrum handlowe jak jeden wielki lumpeks. Tam możesz kupić ubrania i dodatki tylko z drugiej ręki

07.02.2019 16:27

Na pozór przypomina zwyczajne centrum handlowe, choć wcale takie nie jest. Nie znajdziemy tam popularnych sieciówek, tylko ubrania, meble, akcesoria i dodatki, wyłącznie z drugiej ręki. Takie centrum handlowe znajduje się w szwedzkim mieście Eskilstuna.

W tym centrum hnadlowym kupimy ubrania i dodatki z drugiej ręki fot. Retuna.se

Centrum handlowe jak second hand w Szwecji

W szwedzkim miasteczku Eskilstuna działa nietypowe centrum handlowe. Wszystkie ubrania, meble, zabawki czy dodatki pochodzą wyłącznie z drugiej ręki. Jednak w przeciwieństwie do second handów nie są one porozrzucane gdzie popadnie. Nie ma też charakterystycznego zapachu, który znany jest wszystkim odwiedzającym lumpeksy. To przestronna i stylowa przestrzeń, w której każdy może znaleźć coś dla siebie.

W tym centrum handlowym znajdziemy ubrania, dodatki i meble z drugiej ręki

Na pomysł stworzenia tego oryginalnego centrum handlowego wpadła bizneswoman Anna Bergstrom. Przez pewien czas przyglądała się bacznie branży mody i jaki wpływ wywiera na środowisko. Zaczęła stopniowo kupować rzeczy z drugiej ręki, aż w końcu udało jej się otworzyć galerię handlową-second hand, do którego ściągają nie tylko ekomaniacy i fani lumpeksów.

Kiedyś centrum ReTuna było magazynem dla ciężarówek, z kolei dzisiaj wszystko to, co trafia tam do sprzedaży jest przetwarzane, odnowione i ekologiczne.Znajdziemy tam m.in. sklepy z ubraniami, zabawkami, meblami, rowerami czy narzędziami ogrodowymi. Z kolei ubrania sprzedawane w tym nietypowym second handzie przechodzą specjalną renowację.W ReTuna oprócz zrobienia zakupów, można też skorzystać z różnych tematycznych warsztatów, wykładów czy czy przyjść na specjalne dni tematyczne.

RadioZEt.pl/ Aktivist.pl/ SW

Oceń