Zamknij

Centrum handlowe jak jeden wielki lumpeks. Tam możesz kupić ubrania i dodatki tylko z drugiej ręki

Redakcja
07.02.2019 16:27
W tym centrum hnadlowym kupimy ubrania i dodatki z drugiej ręki
fot. Retuna.se

Na pozór przypomina zwyczajne centrum handlowe, choć wcale takie nie jest. Nie znajdziemy tam popularnych sieciówek, tylko ubrania, meble, akcesoria i dodatki, wyłącznie z drugiej ręki. Takie centrum handlowe znajduje się w szwedzkim mieście Eskilstuna.

Centrum handlowe jak second hand w Szwecji

W szwedzkim miasteczku Eskilstuna działa nietypowe centrum handlowe. Wszystkie ubrania, meble, zabawki czy dodatki pochodzą wyłącznie z drugiej ręki. Jednak w przeciwieństwie do second handów nie są one porozrzucane gdzie popadnie. Nie ma też charakterystycznego zapachu, który znany jest wszystkim odwiedzającym lumpeksy. To przestronna i stylowa przestrzeń, w której każdy może znaleźć coś dla siebie.

W tym centrum handlowym znajdziemy ubrania, dodatki i meble z drugiej ręki

Na pomysł stworzenia tego oryginalnego centrum handlowego wpadła bizneswoman Anna Bergstrom. Przez pewien czas przyglądała się bacznie branży mody i jaki wpływ wywiera na środowisko. Zaczęła stopniowo kupować rzeczy z drugiej ręki, aż w końcu udało jej się otworzyć galerię handlową-second hand, do którego ściągają nie tylko ekomaniacy i fani lumpeksów.

Kiedyś centrum ReTuna było magazynem dla ciężarówek, z kolei dzisiaj wszystko to, co trafia tam do sprzedaży jest przetwarzane, odnowione i ekologiczne.Znajdziemy tam m.in. sklepy z ubraniami, zabawkami, meblami, rowerami czy narzędziami ogrodowymi. Z kolei ubrania sprzedawane w tym nietypowym second handzie przechodzą specjalną renowację.W ReTuna oprócz zrobienia zakupów, można też skorzystać z różnych tematycznych warsztatów, wykładów czy czy przyjść na specjalne dni tematyczne.

RadioZEt.pl/ Aktivist.pl/ SW