Zamknij

4 aplikacje, które przydadzą ci się na festiwalu muzycznym [WYBÓR REDAKCJI]

Redakcja
01.06.2018 16:33
4 aplikacje, które przydadzą ci się na festiwalu muzycznym [WYBÓR REDAKCJI]
fot. Pixabay

Festiwalowe życie niesie ze sobą pewne wyzwania. Sprawdź nasz subiektywny wybór 4 aplikacji, które ułatwią ci wymarzony wyjazd! W końcu sezon na letnie festiwale muzyczne właśnie się rozpoczął.

Wybierasz się na festiwal muzyczny? Mamy 4 aplikacje, które mogą ci się przydać

Temperatura rośnie i to nie tylko ta za oknem - ulubieni wykonawcy, masa przyjaciół i zupełnie nowa energia. Coroczne edycje ukochanych festiwali muzycznych to coś, na co czeka się cały rok. Nie chcesz, aby żaden moment został zepsuty jakimś trywialnym zmartwieniem. W końcu jesteś tu po to, aby się wyluzować! Niezależnie od tego, jakiego gatunku muzycznego jesteście fanami, staraliśmy się wybrać 4 takie aplikacje, które mogą się przydać na każdym festiwalu. Problem z głowy, a wy możecie szaleć do woli.

MAMY TEŻ DLA CIEBIE:

Rusza Orange Warsaw Festival 2018. Odwiedź strefę Radia ZET i poczuj siłę muzyki!

Orange Warsaw Festival 2018: praktyczne informacje, które warto znać

Orange Warsaw Festival 2018: 10 hitów, które usłyszymy na festiwalu!

1. Firechat

Niech pierwszy rzuci smartfonem ten, kto nigdy nie był w takiej sytuacji. Znajomi gdzieś przepadli, za chwilę zaczyna się najbardziej przez was wyczekiwany koncert, a wy... Stoicie, szukając wszędzie wi-fi albo chociaż zasięgu własnej sieci, aby dać im znać, gdzie będziecie. Na szczęście Firechat nie potrzebuje ani jednego, ani drugiego, by działać. Komunikator został oparty na technologii bluetooth i korzystać z niego można nawet w samolocie. Idealne rozwiązanie na wspólne wypady na festiwal całą ekipą!

2. Cerberus

Cerberus to prawdziwa apka do zadań specjalnych. Nikomu chyba nie trzeba tłumaczyć, jak stresujące są chwile, w których ktoś ze znajomych orientuje się, że nigdzie nie może znaleźć swojego telefonu... Aplikacja zawiera kilka opcji włączenia lokalizatora smartfona, które na pewno pomogą namierzyć zgubę. A gdyby niestety okazało się, że urządzenie mogło trafić w ręce złodzieja, Cerberus pozwoli wyświetlić mu treściwe komunikaty na ekranie naszego telefonu, a także zrobić mu zdjęcie i wysłać na wcześniej wskazany adres mailowy. Dostępny w wersji zarówno na iOS jak i Androida.

3. First aid by British Red Cross

Choć wolelibyśmy o tym nie myśleć, wypadki się zdarzają. Tłum, chwila nieuwagi, odrobina alkoholu i stało się! W takich sytuacjach warto zachować zimną krew i starać się jak najszybciej dotrzeć do obsługi festiwalu, która na pewno skieruje nas w odpowiednie miejsce, aby otrzymać pomoc. Czasem jednak czasu jest mało - wtedy przydaje się znajomość zasad pierwszej pomocy. Ktoś np. rozciął sobie nogę szkłem i chcemy zatamować krwawienie? Szybką podpowiedź, jak to zrobić najlepiej oferuje apka stworzona przez Brytyjski Czerwony Krzyż właśnie na takie sytuacje. Aby działać, nie wymaga połączenia z internetem. Proste ilustracje, zdjęcia i filmiki dają pewność, że wszystko zrozumiecie w sekundę. A dla zapobiegliwych, chcących sprawdzić co i jak już wcześniej, dodano quizy sprawdzające podstawową wiedzę z zakresu pierwszej pomocy.

unnamed

4. Find My Tent

Festiwalowa klasyka - "gdzie stał nasz namiot?". No właśnie. Kiedy rozkładaliście go w ciągu dnia tuż po przyjeździe, dotarcie do niego z powrotem spod głównej sceny nie wydawało się takim wielkim wyzwaniem. Teraz jesteście jednak zmęczeni kilkugodzinnymi harcami, noc powoli się kończy a namiotu jak nigdzie nie było, tak nadal nie widać. Z pomocą śpieszy aplikacja Find My Tent, którą wymyślono właśnie na takie momenty. O ile wcześniejszą wersję krytykowano za liczne bugi o tyle ta nowa, poprawiona jest już wolna od błędów i gotowa zaoszczędzić wam kilkugodzinnych, ciągnących się w nieskończoność poszukiwań.

SPRAWDŹ TEŻ: Poznaj naszą aplikację, pobierz ją i bądź w kontakcie z Radiem ZET

unnamed

RadioZET.pl/AG