Zamknij

Jesteś klientem banku BZ WBK? Uważaj na te przelewy!

Redakcja
14.05.2018 10:19
Jesteś klientem banku BZ WBK? Uważaj na te przelewy!
fot. Shutterstock

Oficjalna odpowiedź banku potwierdza doniesienia.

Klienci BZ WBK mają problem z przelewami przychodzącymi

Niepokojący przypadek jednego z klientów banku BZ WBK wykazał nową, niebezpieczną metodę na "wyczyszczenie" komuś konta. Jak donosi serwis Niebezpiecznik.pl, jeden z ich czytelników otrzymał na swoje konto przelew w obcej walucie, za który jego rachunek obciążono dodatkową opłatą. Wysokością przerosła równowartość przesłanej kwoty, która wynosiła około 8 zł. Absurdalny przypadek szybko się potwierdził, ujawniając zaskakująco prosty sposób, jak zaszkodzić klientom banku.

Dodatkowe opłaty za przelewy walutowe

Pobrane 10 zł to standardowa opłata za przelew walutowy w BZ WBK. Jej wysokość nie jest zależna od kwoty przelewu, stąd kuriozalna sytuacja mężczyzny. Eksperci zwrócili również uwagę na możliwość łatwego "wyczyszczenia" komuś konta. Wystarczyłoby wysłać komuś np. 100 przelewów na kwotę 0,01 euro, aby doprowadzić do poważnego debetu na jego koncie. Poproszony o komentarz w sprawie bank wystosował już oficjalną odpowiedź, która...potwierdziła przypuszczenia.

Mikroprzelewami walutowymi można "wyczyścić" komuś konto

Przedstawiciele banku uspokajali, że podobne opłaty obowiązują również zleceniodawcę. Aby zaszkodzić komuś w ten sposób, trzeba najpierw samemu ponieść spore koszta. Nie wyklucza to jednak niestety takiej możliwości. Dodatkowo regulamin banku skonstruowano w taki sposób, że właściciel konta nie może kontrolować wydatków na usługę, której świadczenie jest niezależne od niego. Zdaniem specjalistów w takim wypadku jedyną drogą ratunku dla ewentualnych poszkodowanych jest złożenie reklamacji w samym banku.

RadioZET.pl/AG

TAKŻE MOŻE CIĘ ZAINTERESOWAĆ:

O której przelew? Sprawdzamy godziny przelewów PKO BP, mBank, BZ WBK

Jak za 10 lat mogą wyglądać banki?