Zamknij

Aimly: pamiętacie anegdotę o przeliczaniu paczek papierosów na auta? Polska aplikacja robi to sama

Redakcja
19.11.2018 17:53
Aimly: pamiętacie anegdotę o przeliczaniu paczek papierosów na auta? Polska aplikacja robi to sama
fot. Shutterstock

Aimly co do złotówki wyliczy wasze oszczędności na niewypalonych paczkach papierosów i automatycznie będzie je wam przesyłać na konto. Twórcy polskiej aplikacji liczą na to, że ich rozwiązanie pomoże nawet wieloletnim palaczom wreszcie skutecznie rozstać się z nałogiem nikotynowym!

Aimly: polska aplikacja pomoże rzucić palenie

Kolejny rok, kolejny Światowy Dzień Rzucania Palenia Tytoniu...To już też wasze kolejne, nieudane podejście do rozstania z nałogiem? Polska aplikacja Aimly może sprawić, że następna będzie już naprawdę tą ostatnią. Jeśli palicie dłużej, niż kilka lat, pewnie nie raz spotkaliście się z pomocnymi anegdotami, w których wypalane paczki papierosów były przeliczane na luksusowe samochody, wartość kredytów na mieszkanie czy egzotyczne wakacje. "Gdybyś policzył, ile wydałeś/aś na papierosy przez te lata, miałbyś już Porsche pod domem!". Musimy przyznać, szczerze w to wątpimy, a zazwyczaj ci, którzy takich rad udzielają, również jako niepalący nie ukrywają w garażu auta ekskluzywnej marki. A co, gdyby jednak udało się wyliczyć rzeczywistą oszczędność na nałogu i to w taki sposób, aby nie ulegało żadnej wątpliwości, jakie korzyści płyną z każdego papierosa, z którego rezygnujemy? Metoda "marchewki" może okazać się skuteczniejsza, niż sądzicie!

Zobacz także

Zobacz także

Ile oszczędzimy, rzucając palenie?

Aplikacja będzie monitorować poczynione przez nas oszczędności na bieżąco, codziennie informując nas o tym, ile nie wydaliśmy już na nałóg. To również sposób na śledzenie dokładnej liczby dni, odkąd już nie palimy bądź o ile papierosów dziennie udało nam się ograniczyć dotychczasowe spożycie. Twórcom aplikacji zależało na tym, aby poza standardowymi licznikami wypalanych lub nie papierosów ukryć też w Aimly garść praktycznych porad zdrowotnych i finansowych dla użytkowników. Jednak najciekawsze w aplikacji jest jej powiązanie z naszym kontem osobistym i oszczędnościowym w banku. Dzięki temu zaoszczędzone na każdej paczce pieniądze aplikacja będzie automatycznie przesyłać nam na konto. Im większe kwoty przelewów, tym więcej okazyjnych ofert i kuponów rabatowych możemy otrzymać. Już dawno marzyło wam się kupno trochę większego drobiazgu dla siebie? Kilka paczek papierosów mniej w miesiącu i może się okazać, że nagrodę zafundujecie sobie szybciej, niż myślicie. A że palenie papierosów działa na układ nagrody w mózgu (co właśnie czyni nałóg tak trudnym do pokonania), to zawsze milej je czymś zastąpić.

Zobacz także

Zobacz także

Zobacz także

Aimly: aplikacja wypłaca pieniądze za niewypalone papierosy

Twórcy Aimly zarzekają się, że przewidywany czas, po jakim z pomocą aplikacji rzucimy palenie, to około trzy miesiące. To wprawdzie dłużej, niż w przypadku korzystania z pomocy takich jak np. preparaty pomagające zmniejszyć głód nikotynowy, jednak rozwiązanie oparte na ćwiczeniu silnej woli może w długoterminowej perspektywie pomóc nie wrócić do nałogu ponownie.

Zobacz także

Pomysł na innowacyjną aplikację przyszedł młodym twórcom startupu do głowy podczas Hackathonu 24h CodING w 2017 roku. Co jest największym wyzwaniem, jakie stawiają przed sobą twórcy aplikacji? Jak tłumaczyła jedna ze współzałożycielek projektu, Alicja Stalmach, to poszerzenie listy banków, z którymi chcą współpracować. Lepsza integracja aplikacji z kontami bankowymi ułatwi jej płynne działanie. Jeśli i wy chcielibyście dać sobie szansę na sprawdzenie, ile jesteście w stanie zaoszczędzić na zmianie nawyków na zdrowsze, zapisy chętnych na pierwsze testy aplikacji Aimly ruszyły na jej stronie.

RadioZET.pl/źródło:MamBiznes.pl;Aimly/AG

Zobacz także

Zobacz także