Zamknij

Aktualizacja Google Chrome już we wrześniu. Przeglądarka będzie obchodzić 10 urodziny!

Redakcja
22.08.2018 16:19
Aktualizacja Google Chrome już we wrześniu. Przeglądarka będzie obchodzić 10 urodziny!
fot. Google mat. prasowe

Już we wrześniu na wszystkich platformach odświeżona zostanie jedna z najpopularniejszych przeglądarek internetowych. Google Chrome świętuje także dziesięciolecie działania!

Aktualizacja Google Chrome już 4 września

Najnowsza aktualizacja Chrome 69 będzie dostępna już 4 września - właściciele smartfonów i tabletów będą jednak musieli poczekać kilka dni dłużej. Najważniejszą zmianą, jaką przyniesie, będzie kompletnie nowy design interfejsu popularnej przeglądarki internetowej. Oparto go na google'owskim języku projektowania Material Design 2, który przy okazji zadebiutuje z nowym stylem wizualnym produktów Google. Material Design świetnie sprawdził się już chociażby przy odświeżeniu innego produktu marki, Gmaila. Dominować mają krągłości i jasne odcienie - zmieni się zwłaszcza górny pasek otwieranych w przeglądarce okien. Nowości zostaną wprowadzone równolegle na wszystkich platformach.

Zobacz także

Zobacz także

Zobacz także

Nowy język projektowania Google: Material Design 2

Wygląd wersji Google Chrome dla użytkowników komputerów Apple również ulegnie zmianie. W tym przypadku cały górny pasek zostanie przeniesiony na dół strony. Jak zwykle w przypadku Google, ma być prosto, przejrzyście i estetycznie. Większość uwzględnionych w nowym projekcie detali jest subtelna, jak np. dyskretne podświetlenie paska z adresem na niebiesko w momencie, w którym go zaznaczamy. Poniżej przykład.

nowy chrome
fot.

Zobacz także

Ciekawi, skąd wiemy to już teraz? Wrześniowa aktualizacja obejmie wszystkich użytkowników bez wyjątku, jednak ci, którzy do zmian chcą zacząć przyzwyczajać się już wcześniej, mogą sami zaktualizować wygląd Google Chrome.  Jeśli chcecie samemu sprawdzić, jak będzie wyglądał nowy system, trzymajcie się naszej instrukcji!

Użytkownicy Windows, macOS i Linuxa muszą najpierw wejść na stronę:

  • chrome://flags/#top-chrome-md

A następnie zmienić opcję "UI Layout for the browser's top chrome" z "Default" na "Refresh" i zrestartować przeglądarkę. Z kolei użytkownicy Androida muszą udać się na tę stronę:

  • chrome://flags/#enable-chrome-modern-design

A potem zmienić w opcji Chrome Modern Design "Default" na "Enabled" i zrestartować przeglądarkę.

RadioZET.pl/źródło:ITHardware/AG

Zobacz także