Zamknij

Aktualizacja Windows 10 psuje użytkownikom systemy

Redakcja
24.05.2018 11:14
Windows 10
fot. okubax, CC BY 2.0

Część osób, które zainstalowały kwietniową aktualizację systemu Windows 10 nie może korzystać ze swoich komputerów – system nie jest w stanie uruchomić pulpitu. Naprawić to można tylko używając ekstremalnych środków.

Prośby o pomoc z tym nietypowym problemem zaczęły pojawiać się na forum Microsoftu. Początkowo osoby wspierające użytkowników nie do końca chyba zdawały sobie sprawę z wagi problemu, gdyż w propozycjach przywrócenia sprawności systemowi podawali sposoby wymagające dostępu do pulpitu i graficznego interfejsu użytkownika.

Błąd tymczasem polega na niemożności uruchomienia pulpitu – system przestaje się ładować i wyświetla na czarny tle komunikat o treści „Desktop is unavailable”.

Jak donoszą dotknięci nim użytkownicy, kłopoty pojawiły się po zaktualizowaniu Windows 10 do najnowszej wersji. System nie jest w stanie otworzyć katalogu „Desktop”, w którym przechowywane są pliki trzymane na pulpicie.

Microsoft nie odniósł się bezpośrednio do zgłaszanego problemu, mimo że pierwsze posty pochodzą z 14 maja 2018 roku. Być może korporacja wciąż pracuje nad sposobem rozwiązania błędu z poziomu dotkniętego nim komputera.

Jedynym znanym obecne sposobem ba przywrócenie systemu Windows 10 do używalności jest jego całkowite przeinstalowanie.

Zagłosuj

Czy przez aktualizację Windows musiałeś kiedyś reinstalować system?

Liczba głosów:

RadioZET.pl/MT