Zamknij

Apple: Cenicie sobie prywatność? Uważajcie na tę funkcję słuchawek AirPods [WIDEO]

Redakcja
15.01.2019 20:25
Apple: Cenicie sobie prywatność? Uważajcie na tę funkcję słuchawek AirPods [WIDEO]
fot. Apple mat. prasowe

Jeśli prywatność to jeden z waszych priorytetów, a już podpowiedzi reklam w Google budzą w was zawodowych tropicieli teorii spiskowych, sugerujemy uważnie sprawdzać włączone aktualnie funkcje w waszych słuchawkach AirPods. Jedna z opcji przygotowanych przez Apple może was...podsłuchiwać. O co chodzi?

Słuchawek AirPods można użyć do podsłuchiwania kogoś

Nie, to nie kolejny przejaw technologicznej paranoi, a rzeczywiste niedopatrzenie ze strony producenta. Jak poinformował serwis Digital Trends, jedna z opcji Apple'owskich słuchawek AirPods może zostać wykorzystana, aby podsłuchiwać użytkowników. Wszystko za sprawą dodanej do najnowszej wersji systemu iOS 12 aktualizacji w postaci opcji Live Listen.

Zobacz także

Zobacz także

Apple: Do czego służy Live Listen?

Opcja miała na celu rozwiązać popularny problem zewnętrznego hałasu, który często przeszkadza w słuchaniu muzyki, szczególnie osobom o niewielkich wadach słuchu. Wsiadając do zatłoczonego metra już niemal automatycznie podgłaśniacie dźwięk? Wiecie, o czym mowa. Wcześniej zarezerwowany wyłącznie dla aparatów słuchowych, certyfikowanych w ramach programu aparatów słuchowych Made for iPhone, Live Listen pozwala używać iPhone'a jako mikrofonu kierunkowego, a AirPods jako aparatów słuchowych, w sytuacjach takich jak wyżej wspomniana. Okazuje się jednak, że niektórzy podchodzą do tego znacznie bardziej "kreatywnie"...

Zamiast korzystać z Live Listen jako wsparcia dla osób o drobnych problemach ze słuchem, niektórzy użytkownicy wykorzystują słuchawki w zgoła inny sposób, szpiegując bliskich a nawet obce osoby. Wszystko, co trzeba zrobić, to zostawić smartfona w pobliżu np. stolika w kawiarni, w której chcemy podsłuchać czyjąś rozmowę. Komu takie rzeczy przychodzą do głowy, tego lepiej, żebyśmy nawet nie wiedzieli - warto jednak pamiętać o tym drobnym mankamencie pożytecznej technologii. Co na to samo Apple? Marka póki co nie zdecydowała się jeszcze na oficjalny komentarz w sprawie.

RadioZET.pl/źródło:DigitalTrends/AG

Zobacz także