Zamknij

Apple z mocną premierą. Nowe słuchawki dają nadzieję na studyjną jakość dźwięku

Redakcja
26.06.2018 17:06
Apple z mocną premierą. Nowe słuchawki dają nadzieję na studyjną jakość dźwięku
fot. Apple/mat.prasowe

Zapowiadane nowe słuchawki wzbudziły też spekulacje na temat Apple'owskiego odpowiednika kodeka MQA. Poza nową serią słuchawek Air Pods 2 pojawić się ma też okołouszny model, zapewniający studyjną jakość dźwięku. Tanio pewnie nie będzie.

Apple pokaże nowe słuchawki AirPods 2 w 2019 roku?

Długo wyczekiwana premiera nowych słuchawek z serii AirPods podobno zbliża się coraz większymi krokami. Według raportu serwisu Bloomberg możemy się ich spodziewać już w 2019 roku. Pierwszy model serii zdeklasował rynkową konkurencję jedną, prostą zaletą - wyjątkowym komfortem użytkowania. Bezprzewodowe słuchawki można łatwo podłączyć do wszystkich urządzeń Apple. Tak wygodnego parowania nie oferują pozostałe propozycje, jednak audiofile od dłuższego czasu narzekali na niesatysfakcjonującą jakość dźwięku AirPodsów, jak i brak opcji aktywnej redukcji hałasu.

Ikona-32
fot.

Nowe słuchawki AirPods 2 z technologią ANC

Słuchawki Air Pods 2 mają już oferować nie tylko lepszą jakość dźwięku, ale też odporność na pot, deszcz oraz aktywną redukcję hałasu. Te informacje możemy uznać za więcej niż prawdopodobne - na potrzeby produkcji nowego modelu Apple podpisało umowę z firmą Cirrus Logic Inc., odpowiedzialną za tworzenie technologii ANC. Opcja Active Noise Control to nic innego jak właśnie aktywna kontrola hałasu. Wyposażone w nią modele potrafią wytłumić nawet takie dźwięki z zewnątrz jak np. klaksony aut, odgłosy pracy silnika czy uliczny szum. Dzięki temu możliwości komfortowego odsłuchu znacznie się zwiększają, a w słuchawkach można nawet zasnąć.

MAMY TEŻ DLA CIEBIE:

Nowe słuchawki Apple zapewnią studyjną jakość dźwięku

To jeszcze nie koniec elektryzujących nowości - Bloomberg twierdzi również, że oferta słuchawek Apple wzbogaci się o nowy model okołousznych, oferujących nie tylko aktywną kontrolę hałasu, ale także studyjną jakość dźwięku. Specyfikacją mają bić na głowę nawet te z serii Beats Audio, a więc mowa o całkiem mocnej premierze. Cena będzie zapewne adekwatna do możliwości. Już same AirPods 2 mają być znacznie droższe od pierwowzoru.

PRZECZYTAJ TEŻ:

Apple wypuści własną wersję kodeka MQA?

Domniemane premiery wzbudziły też spekulacje ekspertów na temat nowego standardu bezprzewodowej transmisji audio, jaki może w takiej sytuacji zaproponować Apple. Marka słynie z wypuszczania na rynek własnych wersji wysokiej jakości rozwiązań w tym zakresie. Wystarczy wymienić format ALAC, będący odpowiednikiem formatu FLAC, zapewniającego bezstratną kompresję plików audio. Apple'owski odpowiednik technologii MQA, dobrze znanej użytkownikom Androida, mógłby w zauważalny sposób poprawić jakość dźwięku odtwarzanego za pomocą smartfonów. Kodek MQA jest kompatybilny z plikami FLAC/ALAC i pozwala uzyskać taką samą jakość odsłuchu, jaki miał plik oryginalnie stworzony przez producenta. To już brzmi dobrze!

mqa kodek
fot.

RadioZET.pl/źródło:Bloomberg;Spider'sWeb/AG