Zamknij

Asystent Google mówi już po polsku – wiemy, jak go włączyć

Redakcja
20.06.2018 09:46
Asystent Google
fot. Maurizio Pesce, CC BY 2.0

Polskojęzyczny Asystent Google jest coraz bliższy premiery – dzięki prostej sztuczce można sprawdzić, jak radzi sobie z działaniem w polskich realiach, zanim oficjalnie trafi na nasze telefony.

Inteligentny asystent głosowy jest dla Google jednym z najważniejszych produktów – internetowy gigant chce, żeby jego sztuczna inteligencja zawitała do każdego domu na świecie, czy to dzięki głośnikom, czy jako aplikacja w smartfonie.

Strategia Google zakłada udostępnianie Asystenta na coraz to nowych rynkach i w końcu przyszła także pora na Polskę – korporacja zazdrośnie strzeże jednak wszystkich informacji o terminach. Wiadomo tylko, że właśnie rozpoczęły się ściśle tajne testy prowadzone przez wybranych, zaufanych użytkowników smartfonów z Androidem.

Polskim internautom udało się jednak znaleźć lukę, dzięki której można uruchomić polskiego Asystenta Google przed premierą – niestety, nie działa ona na wszystkich telefonach, więc jeśli się nie uda, trzeba będzie uzbroić się w cierpliwość bądź czekać na pojawienie się innego sposobu.

Asystent Google po polsku – jak włączyć?

Asystent Google dostępny jest jak do tej pory w kilku krajach – pierwszym krokiem jest więc zmiana języka systemowego na używany w jednym z takim państw. Najlepiej ustawić angielski (USA).

Gdy smartfon komunikuje się już z nami w obcym języku, należy pobrać i uruchomić aplikację Google Lens, pozwalającą patrzeć na świat przez pryzmat sztucznej inteligencji. Ważne jest przyznanie programowi uprawnień do używania mikrofonu.

Jeśli wszystko się uda, na ekranie powinna być widoczna jego ikona – od tej pory możemy uruchamiać Asystenta, zadając mu pytania. Wystarczy wrócić w systemie do języka polskiego i to właśnie w ten sposób Asystent Google będzie się z nami komunikował.

Z oficjalnych informacji wynika, że oficjalny debiut polskiego Asystenta Google planowany jest na bliżej nieokreślony termin w 2018 roku.

Zagłosuj

Jak Ci się podoba Asystent Google po polsku?

Liczba głosów:

RadioZET.pl/MT