Zamknij

Statystyki oglądalności PornHuba poszybowały w górę, kiedy YouTube padł

Redakcja
19.10.2018 13:25
Statystyki oglądalności PornHuba poszybowały w górę, kiedy YouTube padł
fot. YouTube

Czy nie potrafimy już żyć bez YouTube'a? Wystarczyła kilkugodzinna awaria giganta, aby statystyki oglądalności popularnej platformy z filmami dla dorosłych poszybowały w górę. Najwyraźniej tym zajmujemy się, kiedy nie możemy oglądać śmiesznych kotków. 

Awaria YouTube

Platforma nie była dostępna tylko przez kilka godzin. Tyle jednak już wystarczyło, aby YouTube przypomniał nam, czemu nie potrafimy bez niego żyć. O sile fali paniki, jaką wzbudziła u użytkowników awaria, niech najlepiej poświadczy oficjalny komunikat amerykańskiej policji, która musiała prosić o... niezgłaszanie usterki serwisu na komendach. Okazuje się, że to niejedyny zabawny skutek uboczny problemów technicznych giganta. O rekordowym wzroście oglądalności treści na swojej stronie w trakcie przerwy w dostępie do YouTube'a poinformował właśnie PornHub. 

Wszystko zaczęło się praktycznie kilkadziesiąt minut po tym, jak YouTube stał się niedostępny. Tylko w ciągu godziny średnia liczba użytkowników przeszukujących zawartość serwisu pornograficznego zwiększyła się o 12%, by przez kolejną godzinę urosnąć o dodatkowe 21%. „Wieczorne godziny zazwyczaj przynoszą nam sporo ruchu, jednak tego to się nie spodziewaliśmy. W trakcie awarii YouTube'a liczba użytkowników korzystających z naszego serwisu w ciągu kilkunastu minut zwiększyła się o kilka milionów” – podkreślali w oficjalnym komunikacie.

Zobacz także

YouTube padł, użytkownicy przenieśli się na PornHuba

PornHub nie byłby sobą, gdyby nie podzielił się dodatkowymi statystykami. Zgadnijcie, jakie hasło było jednym z tych najczęściej wyszukiwanych w trakcie awarii? Tak, tak, o YouTubie użytkownicy nie przestawali marzyć, nawet wybierając sobie na wieczór nieco inną formę wizualnej rozrywki...

Na szczęście dla wszystkich usterka serwisu to już przeszłość. Strach pomyśleć, co by było, gdyby odłączyli internet. 

RadioZET.pl/źródło:Mashable/AG

Zobacz także