Zamknij

BLIKiem już niedługo zapłacimy też zbliżeniowo

Redakcja
15.12.2018 19:27
BLIKiem już niedługo zapłacimy też zbliżeniowo
fot. Shutterstock

Często dla wygody korzystacie z BLIKA? Już niedługo rozwiązanie stanie się jeszcze bardziej poręczne. Operator systemu płatności mobilnych rozpoczął nową współpracę z Mastercard, dzięki której BLIKiem w najbliższej przyszłości będzie też można płacić zbliżeniowo.

Płatności BLIK zbliżeniowo

BLIK potrafi się bardzo przydać - a to zapomnieliśmy karty z domu, a to smartfona mamy bardziej pod ręką - już niedługo system płatności mobilnych wzbogaci się o funkcję płatności zbliżeniowych. Usługa ma być dostępna na całym świecie, w każdym punkcie, który obsługuje płatności zbliżeniowe Mastercard. To właśnie współpraca giganta z Polskim Standardem Płatności ma pozwolić na wdrożenie nowego rozwiązania. 

Zobacz także

Zobacz także

Jak działa BLIK?

Korzystanie z BLIKa i obecnie nie jest trudne - wystarczy, że za pośrednictwem aplikacji mobilnej swojego banku zalogujemy się do jego systemu i wygenerujemy kod, który w trakcie maksymalnie minuty musimy wpisać na terminalu płatniczym (tak samo, jakbyśmy wpisywali tam kod PIN). Potem wystarczy, że jednym kliknięciem zatwierdzimy transakcję, a pieniądze zostaną automatycznie pobrane z konta. A jednak jak wszyscy doskonale wiemy, płatności zbliżeniowe były prawdziwą małą rewolucją w świecie kart płatniczych - tak samo będzie pewnie i z coraz bardziej popularnym BLIKiem. Nowość ma także dać nam dostęp do nowych rozwiązań w ramach płatności mobilnych, opartych na najnowszych innowacjach w tym zakresie. Więcej dowiemy się więc pewnie już niedługo. Na razie zapowiedziano również opcję realizacji płatności w zagranicznym e-commerce z wykorzystaniem standardu SRC (Secure Remote Commerce). Dzięki temu za pośrednictwem BLIKa zapłacimy również za zakupy w zagranicznych e-sklepach internetowych. Komfort przede wszystkim!

RadioZET.pl/źródło:Bankier.pl;KomputerŚwiat/AG

Zobacz także

Zobacz także