Zamknij

Bank N26 już w Polsce! Aby założyć konto, wystarczy smartfon

Redakcja
08.11.2018 22:31
Bank N26 już w Polsce! Aby założyć konto, wystarczy smartfon
fot. YouTube

W przypadku banku N26 nie musicie się przejmować godzinami otwarcia placówek. Aby założyć konto i nim zarządzać, wystarczy smartfon! Niemiecki startup podbija kolejne kraje. Poza Polską bankowość nowej generacji wkracza do Szwecji, Danii i Norwegii.

Bank N26 debiutuje w Polsce

Pomysł jest prosty, a zarazem genialny - założenie konta w banku N26 nie wymaga niczego poza smartfonem. Jak to możliwe? Wystarczy, że uzupełnimy odpowiedni formularz w aplikacji, a zostaniemy od razu przekierowani do wideorozmowy z konsultantem banku. Wtedy wystarczy już tylko pokazać dowód osobisty, po którego weryfikacji otrzymamy SMS-em hasło, służące do logowania się do systemu bankowości mobilnej. 

WARTO WIEDZIEĆ: 

Jak założyć konto za pomocą smartfona?

N26 to niemiecki projekt, który na rynku zadebiutował w 2013 roku. Od tego momentu zdążył już przyciągnąć ponad 1,5 miliona klientów. Od 7 listopada 2018 roku bankowość oparta wyłącznie na smartfonie będzie dostępna nie tylko w Polsce, ale także w Szwecji, Danii oraz Norwegii. Bankowa aplikacja ma płynnie działać także na telefonach trochę starszej generacji. Nie musicie się więc martwić o to, czy obecny model telefonu wam wystarczy. 

Rachunki prowadzone są w walucie euro - do konta oferowana jest również bezpłatna karta debetowa Mastercard. Klienci banku mogą za pomocą telefonu nie tylko zarządzać swoim kotem, ale także wypłacać pieniądze, dokonywać płatności oraz organizować je w preferowany sposób. Bank bardzo dba także o kwestie zabezpieczeń.

Jak zapewniają, działają one nie tylko na terenie dowolnego kraju, ale pozwalają nawet na błyskawiczne zablokowanie karty za pomocą aplikacji w przypadku jej zgubienia lub kradzieży.

RadioZET.pl/źródło:KomputerŚwiat/AG

MAMY TEŻ DLA CIEBIE: