Zamknij

Bank Pekao wprowadza płatności Blikiem

Redakcja
08.02.2018 14:36
Bank Pekao wprowadza płatności Blikiem
fot. kadr z wideo

Do grona banków umożliwiających płatności smartfonem za pośrednictwem sytemu Blik dołączyło Pekao – uruchomienie polskiego standardu płatności w aplikacji PeoPay zapowiedziano na drugi kwartał 2018 roku.

Bank Pekao był ostatnim dużym bakiem w Polsce, który nie chciał współpracować z Blikiem – przez długi czas tłumaczył, że oferowana przez instytucję aplikacja mobilna jest lepsza i wygodniejsza.

Polacy jednak pokochali Blika – za pomocą tego rozwiązania w 2017 roku przeprowadzono 33 mln transakcji. Z prostych płatności mogło do tej pory korzystać 6,1 mln użytkowników.

Dzięki decyzji Pekao liczba ta zwiększy się o 1,5 mln – tylu klientów detalicznych związanych jest z bankiem umową o prowadzenie rachunku.

Wdrożenie Blika w Pekao ma być podzielone na dwa etapy. W pierwszym, którego koniec zaplanowany jest na drugi kwartał 2018, w aplikacji PeoPay zostanie udostępniona możliwość płacenia w sklepach stacjonarnych i internetowych oraz opcja wypłacania pieniędzy z bankomatu.

W drugim etapie Pekao chce umożliwić wykonywanie przelewów na numer telefonu poprzez express elixir oraz akceptować Blika w terminalach POS Pekao. Koniec prac zapowiedziano na trzeci kwartał 2018.

Zagłosuj

Jak najczęściej płacisz za zakupy?

Liczba głosów:

RadioZET.pl/MT