Zamknij

Bank ostrzega swoich klientów. Was też to dotyczy!

Redakcja
19.10.2018 18:46
Bank ostrzega swoich klientów. Was też to dotyczy!
fot. Pixabay

Popularny polski bank ostrzega swoich klientów przed kolejną metodą oszustów - tym razem próbują wyłudzeń w mediach społecznościowych. Czy to się kiedyś skończy? Sprawdźcie, jak chronić swoje pieniądze!

mBank ostrzega klientów

Banki regularnie starają się ostrzegać swoich klientów przed kolejnymi praktykami oszustów, próbujących wyłudzić za pomocą różnych metod dane do logowania do systemów bankowości elektronicznej. Najpopularniejszą z nich są zdecydowanie fałszywe maile, w których przestępcy podszywają się pod instytucje takie jak banki, firmy przesyłkowe a nawet...ZUS. Niestety kreatywność złodziei zdaje się nie mieć końca. mBank właśnie poinformował o kolejnym sposobie, w jaki hakerzy chcą ukraść wam pieniądze. 

Zobacz także

Zobacz także

Uważajcie podczas zakupów w internecie!

Lubicie zakupy online? To coraz popularniejsze i wygodniejsze rozwiązanie. Niestety, próbują to wykorzystać oszuści, którzy upodobali sobie nową metodę na wyłudzenie pieniędzy: podszywanie się pod dział płatności sklepów, z których zamawiacie produkty. Bank ostrzega swoich klientów, że jeśli często dokonują zakupów w sklepach internetowych lub za pośrednictwem portali aukcyjnych, mogą spodziewać się próby ataku. Oszuści zazwyczaj wysyłają ofierze wiadomość e-mail, w której proszą o uregulowanie należności za zamówione zakupy, lub tylko ich dostawę. Kto takich maili dostaje sporo, może w pośpiechu się zagapić i nieopatrznie kliknąć w zawarty w treści mail. To już niestety tylko o krok od straty środków na koncie. Jak czytamy na stronie mBanku, linki najczęściej prowadzą do fałszywych stron, podszywających się pod te, za pośrednictwem których zazwyczaj dokonujemy przelewu. Często spotykanym oszustwem jest też prośba o pobranie faktury lub innego załącznika z podstawionej strony. Po pobraniu zainfekowanego pliku momentalnie możemy stracić kontrolę nad naszym urządzeniem, a efekcie także zapisanymi na nim danymi.

Zobacz także

Zobacz także

Oszuści atakują też w social mediach

Nawet jeśli jesteście klientami innego banku, ostrzeżenie mBanku warto zachować w pamięci. Szczególnie, że zawarto w nim również informację o kolejnej "nowości" w świecie internetowych oszustw. Przestępcy próbują wyłudzać pieniądze od użytkowników social mediów, podszywając się w prywatnych wiadomościach pod ich znajomych. Najczęściej proszą o przelew, a w treści prośby również ukrywają fałszywy link. Jak sprawdzić, czy ktoś właśnie nie próbuje ukraść nam pieniędzy? Najlepiej od razu zadzwonić do znajomego i zweryfikować, czy w ogóle taką wiadomość do nas wysyłał. mBank radzi też nigdy nie korzystać z podawanych linków - adres strony banku najlepiej wpisać ręcznie. Przy zakupach internetowych eksperci banku mają jeszcze jedną radę - wybierać te z dobrymi opiniami i trochę dłuższym "stażem" w sieci. Ostrożności nigdy nie za wiele!

mbank
fot.

RadioZET.pl/AG

Zobacz także