Zamknij

Bezpieczeństwo w sieci? Trzy darmowe aplikacje, które ci to zapewnią [WYBÓR REDAKCJI]

Redakcja
26.06.2018 19:23
Bezpieczeństwo w sieci? Trzy darmowe aplikacje, które ci to zapewnią [WYBÓR REDAKCJI]
fot. Shutterstock

Jak skutecznie chronić się w sieci przed niebezpieczeństwem? Wybraliśmy trzy darmowe aplikacje, które ułatwią cyfrowe życie!

Bezpieczeństwo w internecie

Cyfrowe życie bywa sporym wyzwaniem. Jak nie znając niuansów nowych technologii odpowiednio zadbać o swoje bezpieczeństwo w sieci? Zdrowy rozsądek zawsze się przyda, ale sa też inne sposoby. Specjalnie dla was wybraliśmy trzy darmowe aplikacje mobilne, które pomogą uniknąć przykrych zdarzeń.

Signal - prywatna korespondencja

Internetowy komunikator, który jednocześnie zapewnia pełną prywatność korespondencji? W dobie powszechnej inwigilacji mediów społecznościowych Signal to już oczywistość. Podobnych rozwiązań jest wiele, w tym i polski chlubny przykład - UseCrypt Messenger. A jednak zawsze to milej nie płacić... Darmowa apka oferuje metodę enkrypcji danych "end to end", dzięki której mamy pewność, że Signal nie przechowuje żadnych danych użytkowników na serwerze. Wszystkie informacje zaszyfrowane z wykorzystaniem tzw.  kluczy kryptograficznych (generowanych w momencie rejestracji w systemie) znajdują się wyłącznie na urządzeniu użytkownika. Dostępna zarówno w wersji na Androida, jak i iOS. Serdecznie polecamy!

SPRAWDŹ TEŻ:

LastPass - manager haseł

Wraz z nadejściem RODO niektórzy z nas muszą szczególnie pilnować się ze służbowymi hasłami - dla tych zespół aplikacji przygotował abonamenty dla firm. Natomiast wszyscy mają sporo tych prywatnych. Przyznać się, kto dla wygody używa tego samego w kilku różnych miejscach? No właśnie. Wiemy, wiemy - kto by je wszystkie spamiętał. A już prawdziwą plagą jest odblokowanie w pamięci tej drobnej zmiany, jaką od niechcenia dodaliśmy do starej wersji hasła, kiedy serwis wymusił na nas jego zmianę. To było 1 czy jakaś litera... Na takie sytuacje śmiało rekomendujemy LastPass, w darmowej wersji dla indywidualnych użytkowników. Apka wymyśli porządne, mocne wersje haseł dla dowolnej ilości usług oraz oczywiście zachowa je dla nas w bezpiecznym miejscu. W taki oto sposób z dziesiątek haseł będziemy musieli zapamiętać już tylko jedno, do konta w apce. Nie, nie pozwolą użyć niesławnego "admina" ani "hasła1". Dostępna zarówno w wersji na iOS jak i Androida.

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ:

BeemIt - bezpieczne transfery pieniędzy

Niemal każdy znalazł się kiedyś w niewygodnej sytuacji dzielenia wspólnego rachunku. Grupowe wypady na miasto nie zawsze muszą oznaczać mozolnego poszukiwania drobnych ani gorączkowych obietnic wysłania sobie "natychmiast" przelewów, o których często przypominamy sobie dużo później. Sprawę pomoże zgrabnie załatwić aplikacja BeemIt, którą proponujemy zainstalować wspólnie z towarzyszami długich wieczorów. Wystarczy numer telefonu i karta Visa lub MasterCard, a drobne sumy będziemy mogli wysyłać sobie od razu, omijając bankowe ceregiele. Skorzystamy za to z tej samej klasy zabezpieczeń, jakie oferują poważne instytucje finansowe, bowiem właścicielem apki jest Commonwealth Bank, NAB i Westpac. Ryzyko defraudacji środków spada w takiej sytuacji praktycznie do zera. Dostępna zarówno w wersji na iOS jak i Androida.

PS. Dodatkowe punkty za zabawny pomysł na promocję apki!

RadioZET.pl/AG