Zamknij

Biedronka uruchomi własne automaty do odbioru paczek

Redakcja
15.05.2018 12:42
Biedronka uruchomi własne automaty do odbioru paczek
fot. EastNews

W tym celu sieć dyskontów nawiązała współpracę z duńską spółką SwipBox. Będzie konkurencja dla InPosta?

W Biedronce będzie można odbierać paczki

Portugalska sieć dyskontów zamierza uruchomić własne automaty do wydawania i wysyłania paczek. Pierwsze urządzenie ma stanąć 16 maja w jednym z katowickich sklepów Biedronki. Następne mają być Warszawa oraz Kraków. Docelowo maszyny mają pojawić się w 300 sklepach firmy, która w tym celu nawiązała współpracę z duńską spółką SwipBox. Razem mają nadzieję stać się poważną konkurencją dla popularnego InPosta. Według ustaleń dziennika Rzeczpospolita podpisaniem umowy z Biedronką zainteresowana jest także Poczta Polska.

Poważna konkurencja dla InPosta?

Według analityków taki krok może bardzo opłacić się portugalskiej firmie. Wartość rynku polskich paczek szacuje się na około 6 mld złotych. Jak dotąd na rynku kurierskim dominował InPost, których paczkomaty najczęściej wybierano jako punkt odbioru zamawianych z internetowych sklepów przesyłek. Głównie ze względu na brak konkurencji. Rozbudowana sieć ponad 3 tys. paczkomatów pozwalała także na dyktowanie cen usługi. A te dopiero co podniesiono. Zakupy online wybieramy coraz chętniej, więc informacja o dodatkowych alternatywach może tylko cieszyć. Zdaniem ekspertów przynajmniej na początku możemy spodziewać się stosownych promocji, mających nas przekonać do nowej usługi. Sklepy Biedronki można poza tym znaleźć w większości miejscowości, co znacznie ułatwi odbiór zakupów. Dotarciem do tych najmniejszych chce się zresztą bronić InPost, który zapowiada rozbudowanie swojej sieci paczkomatów w kolejnych lokalizacjach.

SPROSTOWANIE:

Nie jest prawdą, że właściciel sklepów „Biedronka” uruchamia sieć Paczkomatów. Wyraz „Paczkomat” stanowi znak towarowy słowny, na który Urząd Patentowy RP decyzją z dnia 18.02.2010r. udzielił prawa ochronnego nr R.225679, w związku z czym prawo wyłącznego używania tego znaku towarowego dla oznaczania swoich usług przysługuje jedynie spółce Inpost S.A. oraz dwóm innym powiązanym z nią spółkom należącym do grupy kapitałowej Integer.pl S.A.

RadioZET.pl/źródło:Rzeczpospolita/AG

TO TAKŻE MOŻE CIĘ ZAINTERESOWAĆ:

Firmy kurierskie podnoszą ceny. DPD, DHL, InPost - gdzie taniej?

Dostałeś kiedyś uszkodzoną przesyłkę? Ten film pokazuje, co dzieje się z paczkami, zanim trafią do paczkomatu

Nowa metoda oszustów na OLX. Można stracić wszystkie pieniądze!