Zamknij

Błędne przelewy do Urzędu Skarbowego w T-Mobile Bankowe

Redakcja
24.10.2017 12:32
Błędne przelewy do Urzędu Skarbowego w T-Mobile Bankowe
fot. T-Mobile Usługi Bankowe

Niektórzy klienci T-Mobile Bankowe mogli przesłać środki pieniężne do niewłaściwego urzędu skarbowego w wyniku błędu systemu bankowego.

Sprawę odkrył serwis niebezpiecznik.pl, którego czytelnicy powiadomili o problemie. Klienci wykonujący przelewy do urzędów skarbowych z wykorzystaniem bankowości internetowej T-Mobile Usługi Bankowej mogli w wyniku błędu systemu bankowego w tym miesiącu przesłać środki do Urzędu Skarbowego w Miechowie.

Na szczęście problem został wykryty przez Alior Bank, który obsługuje T-Mobile Usługi Bankowe, jak i same Urzędy Skarbowe. Rzecznik prasowy Alior Bank - Julian Krzyżanowski - wypowiedział się w imieniu banku na temat problemu:

"Sprawa jest nam znana od wczoraj. Już podjęliśmy stosowne działania, aby wyeliminować przyczynę. Przelewy są już realizowane prawidłowo. Opisana przez Pana sprawa dotyczyła tylko niektórych wybranych przelewów do Urzędu Skarbowego. Bank skontaktuje się z klientami i przekaże im stosowną instrukcje w zakresie ich przelewu. Bardzo przepraszamy klientów za tę sytuację."

Na szczęście problem wywołany błędem działania systemu bankowego nie będzie spoczywał na barkach osób, których dotknęło to nieoczekiwane działanie T-Mobile Usługi Bankowe.

"Podatnik właściwie nie musi nic robić: wystarczy, że odbierze on zawiadomienie z US o przekazaniu wpłaty na konto właściwego urzędu. Wszelkie terminy zostają zachowane" - mówi Konrad Zawada, rzecznik Izby Administracji Skarbowej dla niebezpiecznik.pl.

Zagłosuj

Zdarzyło Ci się omyłkowo wysłać przelew pod złe konto bankowe?

Liczba głosów:

RadioZet.pl/niebezpiecznik.pl/AM

Wiesz skąd pochodzą producenci elektroniki? Sprawdź swoją wiedzę w naszym Quizie:

QUIZ. Z jakiego kraju pochodzi dany producent elektroniki
Rozwiąż quiz

QUIZ. Z jakiego kraju pochodzi dany producent elektroniki

QUIZ. Z jakiego kraju pochodzi dany producent elektroniki
Z jakiego kraju pochodzi Nokia?

Z jakiego kraju pochodzi Nokia?