Zamknij

Buty Nike kupisz przez Instagrama

Redakcja
06.07.2017 15:20
Buty Nike kupisz przez Instagrama
fot. Nike

Firma chce rozwijać kanały dystrybucji swoich produktów.

Mark Parker - CEO Nike, ogłosił podczas spotkania w sprawie wyników finansowych, że firma zamierza rozwijać kanały dystrybucji swoich produktów poprzez bezpośrednią sprzedaż w sklepie Amazon, a także za pośrednictwem Instagrama.

Wprowadzenie możliwości kupowania produktów Nike na Instagramie ma powiększyć sprzedaż wśród młodszych odbiorców - spędzają oni dużą ilość czasu w mobilnej aplikacji tego serwisu społecznościowego, stąd naturalny krok, by spróbować do nich bezpośrednio dotrzeć za pomocą nowych narzędzi sprzedażowych.

Instagram uruchomił funkcjonalność "torby zakupowej" w 2016 roku, a Nike jest jedną z większych firm, jakie dołączy do testowania tego narzędzia. Po kliknięciu na grafikę zawierającą produkt Nike, użytkownikowi pokazane zostaną ceny danego produktu, a jeśli zdecyduje się na jego zakup lub sprawdzenie więcej informacji zostanie przekierowany na stronę producenta z dokładnym opisem i możliwością zamówienia. Jak widać sztuka robienia zakupów wkracza na zupełnie nowy poziom.

Zagłosuj

Gdzie najczęściej kupujesz buty?

Liczba głosów:

RadioZet.pl/AM

QUIZ: Co wiesz o smartfonach z Androidem?
Rozwiąż quiz

QUIZ: Co wiesz o smartfonach z Androidem?

QUIZ: Co wiesz o smartfonach z Androidem?

W którym roku zadebiutował mobilny system Android od Google?