Zamknij

CROZ - aparat, który złożysz samodzielnie

Redakcja
18.05.2017 15:58
CROZ - aparat, który złożysz samodzielnie
fot. CROZ

CROZ to połączenie nowoczesności z klasyką - aparat, który pozwoli nam na robienie cyfrowych zdjęć w sposób, w jaki robiliśmy je w zeszłym wieku. 

CROZ można by nazwać prostym urządzeniem, ale takim nie jest. Minimalistyczny wygląd zawdzięcza firmie Hyle Design, która go zaprojektowała, a produkcją zajęła się tajwańska firma Paper Shoot.

Wcześniej projekt był dostępny na kickstarterze, na którym został pomyślnie sfinansowany, dzięki czemu teraz można go oficjalnie zamówić. Za 129 dolarów (~ 490 zł) dostaniemy w pełni sprawny aparat cyfrowy wraz z obudową, którą samodzielnie złożymy. W ofercie firmy są modele również z bardziej eleganckimi, drewnianymi obudowami, lecz kupimy je w kilkukrotnie wyższej cenie.

CROZ posiada całkiem przyzwoite parametry, jak na cenę, w której jest dostępny. 5 megapikselowa matryca CMOS zrobi zdjęcie automatycznie dopasowane do warunków oświetleniowych, a następnie zapisze je na karcie pamięci SD.

Urządzenie posiada wbudowane 4 specjalne efekty kolorystyczne, które możemy nałożyć na przechwytywany obraz, żeby dodać mu unikatowego wyglądu, a także wymienne obiektywy zmieniające zakres kątów widzenia. Aparat ma unikatowy kształt, jest lekki i prosty w użytkowaniu, dzięki czemu nawet dzieci będą mogły archiwizować swoje wycieczki. Klasyki aparatowi dodaje fakt, że zasilany jest przez 2 standardowe małe paluszki typu AAA, a kadrowania zdjęć dokonamy przez wizjer, będący po prostu wycinkiem w obudowie.

original (1)
fot.

Urządzenie na pewno ogromnej furory na rynku nie zrobi, lecz dla entuzjastów okazjonalnej fotografii może być to całkiem atrakcyjny prezent, który da unikatowe efekty.

Zagłosuj

Jakim urządzeniem najchętniej robisz zdjęcia?

Liczba głosów:

RadioZet.pl/AM