Zamknij

Ceny nowych flagowców Huawei wyciekły do sieci. Będzie drogo?

Redakcja
07.03.2018 09:47
Huawei (na zdjęciu model P10)
fot. Huawei (na zdjęciu model P10)

Huawei ma ciekawą politykę cenową. Ich flagowe modele jeszcze kilka lat temu były niemalże tańsze o połowę od produktów konkurencji. Firma jednak stopniowo zwiększa co roku swoje ceny.

Jeśli jesteś zainteresowany kolejnym flagowcem od Huawei, to mamy dla ciebie złą wiadomość — wszystko na to wskazuje, że smartfon w tym roku dorówna pod kątem ceny produktom konkurencji.

Poprzednie flagowce Huawei — P10, P9 i P8 — dostępne były w cenach o 500, a nawet 1000 złotych niższych niż urządzenia Samsunga, LG czy Apple. W tym roku firma jednak może nas zaskoczyć nie tylko mnogością funkcji w swoim najlepszym smartfonie, lecz również jego premierową ceną.

Podczas targów w Paryżu, które odbędą się pod koniec marca, Huawei oficjalnie zaprezentuje swoją nową serię smartfonów. Urządzenia Huawei P20 mogą zaskoczyć swoją jakością wykonania i wykorzystaniem funkcji sztucznej inteligencji — producent jednak może to sobie odbić wyższą ceną. Według przecieków nowe urządzenia będą dostępne w następujących sugerowanych cenach detalicznych:

  • Huawei P20 — 679 euro
  • Huawei P20 Pro — 899 euro
  • Huawei P20 Lite — 369 euro

Jeśli weźmiemy więc pod uwagę obecny kurs euro (4,19 w momencie pisania artykułu), to najtańsze z nowych urządzeń Huawei będzie dostępne w cenie ok. 1550 złotych, Huawei P20 to koszt ok. 2850 złotych, natomiast wersja Pro posiadająca zapewne większy ekran i usprawniony aparat to cena aż 3770 złotych. Nie wiadomo jeszcze, co będą oferować poszczególne modele smartfonów, lecz gdy tylko zostanie to ogłoszone, na pewno o tym poinformujemy na naszej stronie.

RadioZet.pl/AM