Zamknij

Chcesz kupić PlayStation VR? Poczekaj, bo Sony wprowadza nową wersję

Redakcja
19.01.2018 22:09
Chcesz kupić PlayStation VR? Poczekaj, bo Sony wprowadza nową wersję
fot. Sony

Jeżeli na liście zakupów macie gogle do wirtualnej rzeczywistości od Sony, wstrzymajcie się z zakupem. PlayStation VR w wersji PSVR CUH-ZVR2 lada moment trafi do polskich sklepów. Tłumaczymy jak odróżnić od siebie oba modele.

PlayStation VR to najtańszy sposób, aby skorzystać w domu z jakościowej wirtualnej rzeczywistości. Na gogle od Sony decyduje się coraz więcej osób i chociaż przez chwilę pojawiały się obawy, że VR na PS4 podzieli los niewypałów pokroju Kinecta na X-box One, to tegoroczne zapowiedzi powinny uspokoić nawet najgorszych pesymistów. Do biblioteki gier niedawno dołączyły wreszcie duże tytuły, takie jak "Resident Evil VII", "Doom VFR", czy nawet "Skyrim" a w tym roku liczba dostępnych na PSVR tytułów zostanie niemal podwojona.

Mimo to, jeżeli planujecie zakupić ten sprzęt - odradzamy. Czemu?

PSVR CUH-ZVR2 - premiera w Polsce

Z prostej przyczyny - w tej chwili dostępny w Polsce sprzęt to starsza wersja gogli, a wkrótce na polskie półki trafi usprawniona wersja PSVR CUH-ZVR2.

- Model CUH-ZVR2 PlayStation VR zgodnie z naszymi planami pojawi się na polskim rynku w lutym tego roku - powiedziała nam Pamela Gintowt z polskiego oddziału Sony.

Jeżeli już posiadacie gogle - bez paniki. PSVR CUH-ZVR2 nie jest kompletnie nowym produktem. To tylko wersja rozwojowa, poprawiająca wygodę i usuwająca irytujące wady konstrukcyjne, ale pozostająca TYM SAMYM sprzętem. Zmian jest znacznie mniej niż w porównaniu między PS4 a PS4 Pro.

- Chciałabym uspokoić wszystkich dotychczasowych klientów, że funkcjonalność urządzenia się nie zmieni i wprowadzenie na rynek nowego modelu nie wiąże się z koniecznością wymiany gogli, oba modele będą obsługiwać dokładnie te same gry, filmy i doświadczenia - zapewniła Gintowt.

Jak odróżnić PSVR CUH-ZVR2 od starszego modelu?

Nowy model, choć na pierwszy rzut oka wydaje się bardzo podobny, wprowadza kilka istotnych modyfikacji, m.in. mniejszą ilość okablowania, przeniesienie przycisków do sterowania urządzeniem z kabla na obudowę hełmu czy zmianą położenia gniazda słuchawkowego. Czym się różnią obie wersje - widać dokładnie na załączonych obrazkach.

PSVR01
fot.
PSVR02
fot.
PSVR03
fot.

Obecnie na Playstation VR obecnych jest ponad 100 gier i doświadczeń wirtualnej rzeczywistości, od specjalnych wersji czy trybów rozgrywki w najbardziej znanych grach jak Gran Turismo Sport, Skyrim VR lub Resident Evill VII po dedykowane PSVR gry jak PlayStation VR Worlds, Farpoint czy zapowiedziany na 24 stycznia horror The Inpatient. Pod koniec tego roku zapowiedziano również ponad 20 nowych gier w produkcji dla PSVR – zostały one zaprezentowane na targach Paris Games Week.

RadioZET.pl/maal