Zamknij

Chinka straciła wzrok. Lekarze mówią, że od grania

Redakcja
10.10.2017 10:58
Chinka straciła wzrok. Lekarze mówią, że od grania
fot. kadr z wideo

Grająca kilkanaście godzin dziennie kobieta trafiła do szpitala wskutek utraty widzenia w prawym oku. Lekarze są zdania, że Chinka oślepła z powodu zbyt długiego grania.

21-letnia kobieta potrafiła grać w Honour of Kings – niezwykle popularny w Chinach tytuł na smartfony – nawet kilkanaście godzin dziennie. Jak przyznała w wywiadze, w dni wolne od pracy budziła się o godzinie szóstej rano, grała do 16, ucinała sobie krótką drzemkę i wracała do telefonu do drugiej w nocy.

Lekarze badający Chinkę zdiagnozowali zamknięcie tętnicy siatkówki – jako najbardziej prawdopodobny powód podano zbyt długie wpatrywanie się w ekran smartfona podczas grania.

fot. zrzut ekranu
fot.

fot. zrzut ekranu

Innego zdania są zachodni lekarze.

- Nie można wywołać zamknięcia tętnicy siatkówki przez zmęczenie oczu wpatrywaniem się w ekran, jak sugerują chińscy lekarze. To zazwyczaj wskazówka, że mamy do czynienia z jakąś formą choroby układu krążenia. Jedynym potencjalnym ogniwem – i to niezbyt pewnym – jest możliwość migreny wywołanej przez długotrwałe granie – stwierdził doktor David Allamby z jednej z londyńskich klinik okulistycznych.

Zator w tętnicy oka może nastąpić właśnie wskutek migreny, podczas zatrucia, przeżywania silnych wzruszeniach lub nagłym oziębieniu kończyn.

Niewykluczone, że chińscy lekarze chcą wykorzystać przypadek młodej kobiety do odstraszenia od zbyt długiego grania. Uzależnienie od gier jest tam często spotykane.

Zagłosuj

Czy można oślepnąć od grania?

Liczba głosów:

RadioZET.pl/MT