Zamknij

Chiński gigant otwiera w Polsce centrum rozwoju sztucznej inteligencji

Redakcja
04.09.2018 13:52
telewizory TCL
fot. Maurizio Pesce, CC BY 2.0

TCL, trzeci największy producent telewizorów na świecie, otworzył w Warszawie centrum badawczo-rozwojowe. Gigant będzie w nim rozwijał sztuczną inteligencję.

TCL jest obecny w Polsce od 2007 roku. Produkuje i sprzedaje urządzenia pod kilkoma markami – ma prawo między innymi do nazw Alcatel, Thomson i Bleckberry, jest także dostawcą sprzętu elektronicznego brandowanego przez sklepy IKEA.

W Żyrardowie znajduje się fabryka TCL, produkująca kilka milionów odbiorników rocznie - trafiają one głównie na eksport. Teraz przedsiębiorstwo może pochwalić się także centrum R&D w naszym kraju. Zatrudnieni w nim inżynierowie mają specjalizować się w pracach nasz sztuczną inteligencją.

Zobacz także

TCL rozwinie w Polsce sztuczną inteligencję

- W warszawskim centrum będzie pracować ponad 100 specjalistów od sztucznej inteligencji, głównie inżynierów i researcherów. Pracujący w stolicy Polski specjaliści będą badać, jak algorytmy AI mogą być wykorzystane do osiągania najlepszej jakości obrazu oraz do dostarczenia najnowocześniejszych funkcjonalności w urządzeniach elektronicznych - zadeklarował Bartosz Biskupski, szef TCL Research Europe.

Do zadań Polaków będzie należało między innymi zoptymalizowanie algorytmów sztucznej inteligencji pod względem wydajności, tak by wszystkie procesy mogły być uruchamiane bezpośrednio na urządzeniach, a nie korzystając z mocy obliczeniowej w chmurze. Ma to zwiększyć poczucie prywatności użytkowników, jako że oglądane przez nich materiały nie będą przesyłane do obróbki przez sieć.

TCL zamierza ponadto rozwijać własne układy scalone służące do obsługi algorytmów sztucznej inteligencji oraz rozwijać analitykę Big data.

Zagłosuj

Jak często oglądasz telewizję?

Liczba głosów:

RadioZET.pl/MT