Zamknij

Chińskie karty kredytowe. UnionPay wchodzi do Europy

Redakcja
18.09.2018 16:30
Chińskie karty kredytowe. UnionPay wchodzi do Europy
fot. Shutterstock

Czy to koniec dominacji Visy i MasterCard? Chiny planują podbój kolejnego segmentu rynku.

W Europie pojawią się chińskie karty kredytowe

UnionPay ma być nowym, silnym rywalem dla dominujących obecnie na rynku gigantów: Visa i MasterCard. Choć chińskie karty kredytowe w pierwszym odczuciu mogą nie budzić zaufania, plany podboju kolejnego segmentu rynku przez chińską firmę raczej nie zaskakują. Równie lekceważąco konsumenci podchodzili najpierw do chińskich smartfonów - teraz Huawei po raz pierwszy w historii prześcignęło Apple pod względem ilości sprzedanych telefonów.

Zobacz także

Zobacz także

UnionPay już niedługo w Europie

Chińskie karty płatnicze UnionPay najpierw zadebiutują w Wielkiej Brytanii. Choć początkowo oferta ma być skierowana głównie do Brytyjczyków wybierających się do Chin, firma już kreśli kolejne plany ekspansji. O odpowiednie pozwolenia starają się już także i w innych europejskich krajach. Ich karty są już zresztą akceptowane w 170 krajach na świecie, w tym też w Polsce. Sukces na rodzimym rynku UnionPay odniosło już dawno. Od czasu ich debiutu w 2002 roku wydali już łącznie ponad 6 miliardów kart, co daje dużo lepszy wynik, niż udało się osiągnąć konkurencji.

c722351c-de57-11e7-af98-bc68401a7f65_1280x720_222628
fot. YouTube

Zobacz także

Zobacz także

Dlaczego akurat Europa?

Patrząc na takie liczby można by się zastanawiać, po co firma stara się wyjść na zagraniczne rynki. Ma to jednak związek z dalszym dynamicznym rozwojem technologicznym chińskiego społeczeństwa, które coraz częściej jako metodę dokonywania płatności wybiera...telefon. Aplikacje takie jak WeChat Pay czy Alipay wciąż zyskują na popularności, przez co tradycyjne karty kredytowe odchodzą w Państwie Środka w odstawkę. Właśnie z takich przyczyn firma zdecydowała się na próbę podbicia europejskiego, znacznie bardziej konserwatywnego rynku. 

RadioZET.pl/źródło:Bezprawnik/AG

Zobacz także