Zamknij

Cyberpunk 2077 zaprezentowany - wszystko, co wiemy o nowej polskiej grze

Redakcja
14.06.2018 13:01
Cyberpunk 2077
fot. materiały prasowe

Po pięciu latach milczenia CD Projekt RED zaczęło zdradzać informacje na temat swojej nowej gry – Cyberpunka 2077. Czego można się było dowiedzieć podczas zamkniętych pokazów?

Cyberpunk 2077 został zapowiedziany oficjalnie jeszcze w 2013 roku –po sukcesie, jaki odniósł Wiedźmin 3, oczekiwania w stosunku do nowej produkcji CD Projekt RED znacznie wrosły.

Polskie studio zaprezentowało w końcu oficjalny zwiastun swojej nowej gry, która rozmachem i stopniem rozbudowania ma przyćmić nawet trzecią odsłonę sagi o Wiedźminie, uznawanej w wielu plebiscytach jako najlepszą grę komputerową w historii.

Cyberpunk 2077 – wszystko, co wiemy o grze

Nowe komputerowe RPG tworzone przez CD Projekt RED przenosi na ekrany komputerów i konsol świat znany z papierowego RPG Cyberpunka. Rozgrywka ma być pokazana z perspektywy pierwszej osoby, z minimalistycznym interfejsem, tak by umożliwić jak najpełniejsze zanurzenie się w grze.

Gra prowadzić będzie postać o imieniu V – wybrać można będzie jej płeć, wygląd, a także osobistą historię, co ma przekładać się na elementy rozgrywki. Ta została podzielona na dwa wątki – główny tryb fabularny oraz wątki poboczne, czyli wykonywanie misji zwanych fiksami. Doświadczenie zdobywane w poszczególnych trybach można wykorzystywać do ulepszania innych współczynników postaci.

Głównych ma być sześć – są to znane z kart papierowych podręczników - Strength, Constitution, Intelligence, Reflexes, Tech oraz Cool. W trakcie rozgrywki zdobyć będzie też można umiejętności specjalne, jak na przykład bieganie po ścianach czy spowalnianie upływu czasu.

Podczas tworzenia postaci nie będzie się wybierać klasy bohatera – ta ma wynikać z decyzji gracza oraz sposobu dysponowania punktami doświadczenia.

fot. materiały prasowe
fot.

Cyberpunk 2077 – RPG w otwartym świecie

Akcja Cyberpunka 2077 ma się odbywać w otwartym, żyjącym świecie na terenie miasta Night City. Składa się ono z 6 dzielnic, różniących się między sobą wyglądem i charakterem. Według nieoficjalnych przecieków, gracz będzie mógł także odwiedzić bazę na Księżycu.

Po rozległych terenach gracz będzie mógł przemieszczać się samochodem – w zwiastunie pokazano tradycyjne, lądowe pojazdy, oraz auta latające, które zapewne będzie można zdobyć podczas rozgrywki.

System walki został przeniesiony i zaadoptowany wprost z Wiedźmina 3 – przerobiono go, żeby można go było używać w perspektywie pierwszej osoby oraz z nowoczesnymi brońmy.

Daty premiery gry nie zdradzono – wielu komentatorów zauważa jednak, że stopień zaawansowania graficznego wskazuje na możliwość szykowania Cyberpunka 2077 na konsole nowej generacji, które do sprzedaży mają wejść w 2020 roku.

Zagłosuj

Zagrasz w Cyberpunka 2077?

Liczba głosów:

RadioZET.pl/MT