Zamknij

Czy jesteśmy podsłuchiwani? Nowe zabezpieczenia Macbooków Air dają do myślenia

Redakcja
05.11.2018 20:11
Czy jesteśmy podsłuchiwani? Nowe zabezpieczenia Macbooków Air dają do myślenia
fot. Apple mat. prasowe

Apple nie wprowadza kolejnych ulepszeń bez powodu. Nowa generacja Macbooków Air ma być o wiele lepiej zabezpieczona przed możliwością podsłuchu. Czy jest się czego obawiać?

Nowe Macbooki Air lepiej zabezpieczone przed podsłuchem

Apple od dawna słynie z dużej dbałości o zachowanie poufności danych użytkowników i ich wyjątkowo oszczędne gromadzenie. W odróżnieniu od pozostałych producentów smartfonów i innej elektroniki dużą wagę przywiązują też do coraz lepszych zabezpieczeń swoich urządzeń przed ewentualnymi atakami hakerskimi. Najlepszym dowodem niech będą wytrwałe wysiłki amerykańskich służb takich jak policja oraz prokuratura, aby firma zapewniła im dostęp do odpowiednich kluczy kryptograficznych, które znacząco ułatwią uzyskiwanie dostępu do potencjalnych dowodów, ukrytych na urządzeniach przestępców. Informacja o nowych, skuteczniejszych zabezpieczeniach przed podsłuchem nowej linii laptopoów Macbook Air, którą Apple zaprezentowało podczas ostatniej konferencji 30 października 2018 roku, powinna więc zwrócić uwagę użytkowników.

SPRAWDŹ TEŻ:

Czy jesteśmy podsłuchiwani?

Zdarzało wam się przysiąc, że niedawno poruszyliście z kimś jakąś kwestię w rozmowie, by kilka godzin później trafić na swoim smartfonie czy komputerze na reklamę, dziwnym trafem dotyczącą tego samego tematu? Właśnie takie sytuacje podsycają przekonanie niektórych użytkowników o tym, że możemy być podsłuchiwani poprzez swoje urządzenia, które w końcu słyszały i widziały już niejedno... Ile w tym prawdy, wciąż trwają spory. Potwierdzone są za to informacje na temat nowego mechanizmu, w jakie wyposażono aktualne modele Macbooków Air. Działa on w taki sposób, że wyłącza mikrofony ukryte w laptopie w momencie zamknięcia jego pokrywy, co skutecznie uniemożliwi wykorzystanie komputera przez przestępców jako narzędzia podsłuchu. Umożliwia to nowo opracowany chip T2, który obsługuje także inne zabezpieczenie, w postaci technologii rozpoznawania twarzy Face ID. Nowe Macbooki Air wejdą do sprzedaży już 7 listopada 2018 roku - polskie ceny zaczynają się od 5999 złotych. Warto rozważyć, jeśli waszym priorytetem jest ochrona prywatności!

RadioZET.pl/źródło:KomputerŚwiat/AG

MAMY TEŻ DLA CIEBIE: