Zamknij

DigiFilm Camera - tani aparat cyfrowy, który korzysta z analogowych filtrów

Redakcja
11.10.2017 14:14
DigiFilm Camera - tani aparat cyfrowy, który korzysta z analogowych filtrów
fot. Yashica

Jeśli jesteś miłośnikiem retro i nowoczesnej technologii ten aparat może być urządzeniem, które idealnie trafi w Twój gust.

Yashica digiFilm Camera to niezwykły produkt, który może przemówić do serc wielu fanów retrotechnologii.

Aparat został przygotowany przez japońską firmę, która od 1949 roku zajmuje się tworzeniem sprzętu fotograficznego i urządzeń optycznych. Marka od 10 lat nie dawała o sobie znać, ale teraz dzięki możliwości zaistnienia poprzez kampanię na serwisie kickstarter, postanowiła powrócić z nowym, całkiem innowacyjnym produktem.

Yashica digiFilm Camera Y35 to pierwszy aparat w portfolio firmy, który będzie wykorzystywał specjalną technologię filtrów. Aparat sam w sobie jest cyfrowy i wykorzystuje 14-megapikselową matrycę, natomiast całość zasilana jest przez 2 baterie AA.

Aparat jak już wspomnieliśmy łączy nową technologię z analogowym urokiem dawnych czasów, a więc nie znajdziemy w nim cyfrowego wyświetlacza - do wykonywania zdjęć posłuży nam tradycyjny wizjer, natomiast zdjęcie zostanie zapisane na karcie pamięci.

DigiFilm Camera wykorzystuje do tworzenia zdjęć specjalne filtry, które montujemy w aparacie niczym dawne klisze. Każdy z filtrów posiada inne właściwości i pozwala wykonać np. czarno-białe zdjęcia zawierające klimatyczną ziarnistość obrazu, czy też zdjęcia o nasyconych kolorach, ale obniżonym poziomie kontrastu. Każda ze specjalnych rolek daje nam możliwość zmiany stylu wykonywanej fotografii, co zapewne umożliwi uzyskanie unikalnych ujęć w zależności od sytuacji.

Aparat jest już dostępny w ramach prowadzonej przez Yashicę kampanii na kickstarterze. Twórcom udało się już po 1. dniu akcji zyskać wymaganą kwotę do realizacji projektu, ale wciąż można projekt wesprzeć. Jeśli wesprzemy projekt kwotą przynajmniej 142 dolarów to dostaniemy gwarancję uzyskania własnego egzemplarza digiFilm Camera Y35 wraz z 2 różnymi filtrami. Producent zapowiada, że projekt zostanie ukończony na początku przyszłego roku, a wsparcie umożliwi jego wysyłkę już w kwietniu 2018.

Zagłosuj

Wolisz fotografię analogową czy cyfrową?

Liczba głosów:

RadioZet.pl/AM

Sprawdź swoją wiedzę w naszym Quizie i rozpoznaj starszy model telefonu:

QUIZ. Który z tych telefonów jest starszy?
Rozwiąż quiz

QUIZ. Który z tych telefonów jest starszy?

QUIZ. Który z tych telefonów jest starszy?
Który z tych telefonów jest starszy?

Który z tych telefonów jest starszy?