Zamknij

Disney wchodzi w erę 4K - pierwszy film w UltraHD już wkrótce

Redakcja
06.07.2017 10:50
Disney wchodzi w erę 4K - pierwszy film w UltraHD już wkrótce
fot. Kadr z filmu Strażnicy Galaktyki 2 / Disney

Pierwszym filmem, który Disney wyda w formacie 4K Ultra HD Blu-Ray będzie "Guardians of the Galaxy 2".

Fani filmów Disneya, którzy lubią oglądać filmy w najlepszej możliwej jakości, w końcu będą mogli kupić pierwszą produkcję do swojej kolekcji wydaną w rozdzielczości 4K wraz ze wsparciem dla HDR. Wiadomość o tym przekazał reżyser James Gunn, który odpowiada za nakręcenie drugiej części serii przygód superbohaterów Marvela.

Do tej pory Disney mocno wstrzymywał się z wydawaniem swoich filmów na tym nowym formacie. Podczas gdy inne studia filmowe już dawno rozpoczęły sprzedaż lub streaming swoich filmów w lepszej jakości niż Full HD, Disney mocno trzymał się sprawdzonego formatu.

Jednak teraz, wraz z wydaniem Strażników z Galaktyki 2 na nośniku 4K Ultra-HD Blu-Ray, fani nie powinni być zawiedzeni. Film został nakręcony z użyciem kamer Red Weapon 8K, a więc wydanie go na tym nośniku, posiadającym wsparcie dla tak dużej rozdzielczości i usprawnionej palety barw, wydaje się świetnym posunięciem. Film ma zostać wydany na nośnikach DVD, Blu-Ray, 3D Blu-Ray i 4K UltraHD Blu-Ray pod koniec wakacji w Stanach Zjednoczonych, a więc możemy spodziewać się, że do nas trafi z około miesięcznym opóźnieniem. 

Czy po "Guardians of the Galaxy - vol. 2" możemy również liczyć na wydanie filmów z uniwersum Gwiezdnych Wojen na tych nośnikach? Disney jak na razie nie udziela komentarza, lecz o ile stare trylogie - póki co, takiej aktualizacji rozdzielczości raczej nie dostaną, tak nowe produkcje - począwszy od Epizodu VII, wkrótce mogą zawitać na sklepowych półkach w nowych edycjach. Nie zdziwiłoby nas, gdyby zostały wydane w nowej jakości w okolicy tegorocznych świąt. 

RadioZET.pl/AM

QUIZ: Co wiesz o smartfonach z Androidem?
Rozwiąż quiz

QUIZ: Co wiesz o smartfonach z Androidem?

QUIZ: Co wiesz o smartfonach z Androidem?

W którym roku zadebiutował mobilny system Android od Google?