Zamknij

Duże ułatwienie w Mapach Google. Aplikacja podpowie, czy jeszcze zdążycie na autobus

Redakcja
23.09.2018 13:15
Duże ułatwienie w Mapach Google. Aplikacja podpowie, czy jeszcze zdążycie na autobus
fot. Google mat.prasowe

Biegniecie na przystanek błagając w myślach, aby wasz autobus został zatrzymany na światłach albo przez korek? A może nie warto już biec bo i tak nie zdążycie? Nowa aktualizacja Map Google pomoże rozwiązać taki problem. Aplikacja podpowie, za ile odjeżdża wasz środek transportu - w czasie rzeczywistym.

Mapy Google pokazują status komunikacji miejskiej w czasie rzeczywistym

To spore ułatwienie dla pasażerów, aplikacja uwzględnia bowiem takie zmiany w rozkładach jazdy jak korki, wypadki skutkujące zamknięciem danego odcinka trasy, organizowane marsze i manifestacje a także np. awarie taboru. Kto wczoraj, 22 września, próbował przemieszczać się w okolicach warszawskiego Stadionu Narodowego, ten wie jak przydatna może okazać się ostatnia aktualizacja Map Google.

realtime
fot. Redakcja RadioZET.pl

Zobacz także

Zobacz także

Mapy Google pokażą jak dojechać najszybciej

Nowość potrzebuje jednak jeszcze trochę czasu, aby stać się w pełni funkcjonalna. Jak do tej pory nie wszystkie pojazdy z taboru warszawskiego ZTM, gdzie najpierw debiutuje nowa opcja, obsługują system Real Time Transit. Aby aplikacja mogła nam podpowiedzieć, czy już spóźniliśmy się zbyt bardzo, czy może jeszcze mamy choć 2 minuty, aby mieć szansę złapać nasz autobus, musi pobrać dane na temat jego geolokalizacji. Jeśli akurat ta linia nie pokazuje swojego systemu w czasie rzeczywistym, Mapy Google nam nie pomogą.

komunikacja
fot. Redakcja RadioZET.pl

Docelowo ZTM ma jednak dążyć do tego, aby każdy tramwaj i autobus udostępniał tego typu dane. System ma być także rozwijany w innych lokalizacjach, niż Warszawa - my na pewno będziemy korzystać!

RadioZET.pl/AG

Zobacz także