Zamknij

Elektryczne rowery Ubera pojawią się w Berlinie. Szukajcie ich latem!

Redakcja
08.06.2018 15:44
Elektryczne rowery Ubera pojawią się w Berlinie. Szukajcie ich latem!
fot. Pixabay

Uber wierzy, że rowery metropolitalne to przyszłość. Dlatego już niedługo do Berlina wprowadzi elektryczne jednoślady. Mieszkańcy komentują: „w sam raz na lato”. Za ile będzie można je wypożyczyć?

W Berlinie pojawią się rowery elektryczne

Berlin to pierwsze miasto, w którym pojawią się rowery elektryczne Ubera. Będzie można je wypożyczyć w ramach aplikacji Jump, którą Uber niedawno przejął za jedyne, bagatela, 200 mln dolarów. To całkiem spora kwota, a jednak amerykańska firma dobrze wie, co robi. Rynek rowerów miejskich ma być wart 5,8 mld dolarów już w 2020 roku. Tymczasem rowery elektryczne nie wymagają stacji dokujących, co bywa problemem w wypadku metropolitalnych jednośladów.

 

Rowery miejskie to coraz popularniejsze rozwiązanie

Stolica Niemiec to dosyć ciekawy wybór – obecnie działa tam już 10 innych wypożyczalni o podobnym charakterze. Zainteresowanie jest jednak spore i wciąż rośnie, szczególnie wśród turystów. Zwiedzić miasto elektrycznym rowerem można naprawdę szybko. Osiągają prędkość nawet do 30 km/h, można też zostawić je praktycznie wszędzie. Uwaga! Władze Berlina wymagają jednak przypinania rowerów tylko przy wyznaczonych obiektach. A jednak o liczbę stojaków na rowery nie trzeba się w Berlinie specjalnie martwić.

 

Zobacz także

W jaki sposób będzie można wypożyczyć rower?

Brak stacji dokujących oznacza, że rowery będzie można wypożyczać za pośrednictwem aplikacji Ubera. Apka sama wskaże najbliższy wolny jednoślad i wygeneruje kod, za pomocą którego będzie można go odblokować. Pierwszych rowerów możemy wypatrywać już w lecie. Warto o tym pamiętać, jeśli wybieracie się do Berlina!

RadioZET.pl/źródło:Wyborcza/AG

Zobacz także