Zamknij

Facebook Messenger: „Dark mode” już dostępny. Jak włączyć tryb ciemny? [SONDA]

Redakcja
04.03.2019 14:58
messenger
fot. Shutterstock

Długo wyczekiwana premiera od Facebooka, czyli „tryb ciemny” na Messengerze, jest już dostępna dla użytkowników Androida oraz iOS. Jak włączyć „dark mode” na Messengerze? Podpowiadamy, do czego może przydać się „tryb ciemny”. Pozwoli zaoszczędzić baterię w smartfonie!

Facebook Messenger: Jak włączyć tryb ciemny?

Zapowiedzi nowego „dark mode” na Messengerze słyszeliśmy już podczas konferencji F8 w maju 2018 roku. Kilka miesięcy później ruszyły pierwsze testy trybu ciemnego jednego z najpopularniejszych internetowych komunikatorów. Messenger w czarnych barwach to prosty sposób na oszczędzanie baterii smartfona – obecnie mogą go już uruchomić zarówno użytkownicy Androida, jak i iOS. Jak to zrobić? Tłumaczymy w kilku prostych krokach:

  • Do jednego ze znajomych na Facebooku musimy wysłać emoji księżyca. Uwaga, nie wszystkie działają! Aby włączyć tryb ciemny, należy wybrać to przedstawiające półksiężyc.
  • Kolejnym krokiem, jaki musicie wykonać, jest kilkukrotne dotknięcie wysłanego emoji. Wtedy powinien pojawić się komunikat o możliwości aktywacji „dark mode” w ustawieniach.
  • Po kliknięciu wyświetlonego odnośnika wasz Messenger zmieni kolor tła aplikacji na czarny

Rozlicz PIT za darmo z Fundacją Radia ZET

Zobacz także

Zobacz także

Zobacz także

„Dark mode” pozwoli zaoszczędzić baterię

Ostatnie procenty baterii, a wy jeszcze musicie wysłać kilka wiadomości? „Dark mode” pomoże właśnie w takich sytuacjach, a choć nie wszystkim użytkownikom podoba się ciemna wersja aplikacji, naszym zdaniem prezentuje się świetnie. Niestety, wielu narzeka na awaryjne działanie nowego trybu ciemnego, który potrafi niespodziewanie się wyłączyć. Nie wszystkim użytkownikom udało się też uruchomić „dark mode”. Choć w części takich przypadków winna jest zainstalowana przestarzała wersja aplikacji (przed uruchomieniem nowości powinniśmy zaktualizować ją do ostatniej wersji), wygląda na to, że nowa opcja nadal znajduje się jeszcze w fazie testów. 

Zagłosuj

Jak podoba wam się tryb ciemny na Messengerze?

Liczba głosów:

RadioZET.pl/źródło:Spider'sWeb;Tabletowo.pl/AG

Zobacz także

Zobacz także

Zobacz także