Zamknij

Facebook: Messenger w czarnych barwach, czyli trwają testy "dark mode"

Redakcja
02.01.2019 17:41
Facebook: Messenger w czarnych barwach, czyli trwają testy "dark mode"
fot. Shutterstock

Facebook zapowiadał wprowadzenie tzw. 'trybu ciemnego' w Messengerze jeszcze podczas swojej ostatniej konferencji, jednak do tej pory nie doczekaliśmy się oficjalnej premiery "dark mode". Okazuje się jednak, że pierwsze testy wreszcie już rozpoczęto!

Messenger: "Dark Mode" nadchodzi

Tzw. tryb ciemny, dzięki któremu wasz Messenger może przeistoczyć się w swoją najciemniejszą wersję był zapowiadany już dawno. Jak dotąd jednak Facebook nie dotrzymał obietnicy, podobnie jak z niesławną już opcją 'unsend'. Kolejne próby aktualizacji aplikacji doprowadziły do globalnych, trwających nawet po kilka godzin awarii, z czego część dotknęła także i polskich użytkowników. Dlatego rozpoczęte niedawno testy 'dark mode' przeprowadzane są na mniejszej grupie użytkowników i wyjątkowo ostrożnie. Na wybranych rynkach nowa opcja zaczęła pojawiać się u wyselekcjonowanych użytkowników, dzięki czemu do sieci trafiły pierwsze zrzuty ekranu przedstawiające Messengera w wersji nocnej.

Zobacz także

Zobacz także

Messenger: premiera trybu ciemnego coraz bliżej

Musimy przyznać, czarna wersja kolorystyczna aplikacji prezentuje się o niebo lepiej od obecnej, a o oszczędności baterii dzięki zastosowanemu rozwiązaniu mówić nawet chyba nie musimy... A gdyby jednak przypominamy, że na wyświetlanie jasnych barw wasz smartfon zużywa znacznie więcej procent baterii, niż na ciemne. 

Kiedy nowa wersja Messengera trafi na polskie smartfony? Pewnie jeszcze nieprędko, chyba że tym razem Facebook dla odmiany pozytywnie nas zaskoczy. Jedno jest pewne - jak już się pojawi, zmieniamy obowiązkowo! 

RadioZET.pl/źródło:CNET/AG

Zobacz także

Zobacz także