Zamknij

Fani tworzą 2-godzinny dokument o historii komputerowego Wiedźmina

Redakcja
11.09.2017 11:30
Fani tworzą 2-godzinny dokument o historii komputerowego Wiedźmina
fot. thewitcher.com

Prace nad filmem opowiadającym powstawanie egranizacji przygód Białego Wilka trwały niemal rok.

26 października 2007 roku na rynku ukazała się gra komputerowa Wiedźmin, oparta na przygodach Geralta z Rivii napisanych przez Andrzeja Sapkowskiego. Gra od nieznanego, warszawskiego studia CD Projekt RED rozbudziła jednak wyobraźnie graczy na całym świecie, a dzisiaj po 10 latach od jej premiery bohaterowie i wydarzenia znajdują się w sercach milionów osób.

Właśnie z okazji 10-lecia marki Wiedźmin jako serii gier komputerowych strona arhn.eu, która pisze teksty i tworzy wideo o grach nowych i retro, postanowiła stworzyć film dokumentalny opowiadający o trudach przeniesienia świata wykreowanego przez Andrzeja Sapkowskiego w wiedźmińskiej sadze na ekrany komputerów.

"W dziesiątą rocznicę premiery pierwszego komputerowego Wiedźmina prezentujemy nasze skromne podsumowanie długiej drogi, jaką przejść musiał Geralt z kart książki na monitory graczy. Dziś "The Witcher" to jedna z najbardziej rozpoznawalnych marek na świecie, jednak wówczas nikt nie spodziewał się, że będzie ona miała tak wielki wpływ na rynek gier wideo w Polsce i na świecie."

Cały film dokumentalny, zatytułowany "Biały Wilk: Historia komputerowego Wiedźmina", możecie obejrzeć poniżej. Przygotujcie jednak jakieś przekąski i napoje, będzie to bowiem długi seans - materiał trwa niemalże 2 godziny.

W materiale zobaczycie między innymi wywiady z twórcami trylogii komputerowego Wiedźmina, a także materiały z wczesnych wersji gier, które nie były publikowane szerszej publiczności.

Zagłosuj

Która część gry o przygodach Geralta z Rivii jest wg Ciebie najlepsza?

Liczba głosów:

RadioZet.pl/AM

QUIZ: Która z tych technologii jest starsza?
Rozwiąż quiz

QUIZ: Która z tych technologii jest starsza?

QUIZ: Która z tych technologii jest starsza?
Co było pierwsze?

Co było pierwsze?