Zamknij

Fast Pair: Google szykuje spore ułatwienie. Na to czekali słuchacze!

Redakcja
28.11.2018 17:11
Fast Pair: Google szykuje spore ułatwienie. Na to czekali słuchacze!
fot. Android Developers Blog

Google idzie w ślady Apple i wdraża nową, uproszczoną wersję protokołu Fast Pair, pozwalającą na szybsze i łatwiejsze parowanie słuchawek Bluetooth pomiędzy wieloma urządzeniami z Androidem. Na to czekali słuchacze! Z nowego rozwiązania ma zamiar korzystać większa ilość producentów sprzętu niż dotychczas. 

Google wprowadza Fast Pair

To rozwiązanie, którego Apple dorobiło się już dawno. Jak parować słuchawki Bluetooth pomiędzy wieloma urządzeniami? Gigant z Cupertino w swoich bezprzewodowych słuchawkach wykorzystuje chip W1, który jest sparowany z Apple ID użytkownika. To znacznie upraszcza sprawę i eliminuje problemy, które najbardziej odstraszają nas od nowej technologii. Znikające z telefonów gniazda mini-jack dotychczas najbardziej spędzały sen z powiek użytkownikom Androida, który nie dorobił się jeszcze równie zgrabnego rozwiązania. To może się jednak teraz zmienić, Google wdraża bowiem nową, odświeżoną wersję protokołu Fast Pair, który ma działać podobnie, co pomysł konkurencji. 

fast-pair-840x473
fot.

SPRAWDŹ TEŻ:

Nowe, ulepszone Fast Pair

Choć po raz pierwszy Fast Pair pojawiło się ponad rok temu, niewielu producentów sprzętu zdecydowało się z niego korzystać. Protokół zastosowano w zestawie słuchawek Google Pixel Buds, Q Adapt On-Ear, a niedługo opcja ma zostać dodana do zestawu Voyager 8200 firmy Plantronics. Teraz Google obiecuję poprawę tej współpracy - spodziewać mamy się obsługujących protokół akcesoriów firm takich jak Anker, Bose czy Jaybird. Korzystające z Fast Pair urządzenia będą przypisane do konta użytkowników Androida 6.0 oraz nowszych wersji systemu, dzięki czemu przełączanie się pomiędzy kolejnymi urządzeniami powinno nie sprawiać nam najmniejszego problemu. Niestety ci, którzy korzystają jeszcze ze starszych wersji systemu operacyjnego będą na razie musieli obejść się smakiem. 

PRZECZYTAJ TEŻ:

Jak działa Fast Pair?

Nowe rozwiązanie ma zaskakiwać prostotą. Wszystko, co musimy zrobić to przysunąć np. słuchawki Bluetooth do smartfona, aby Android automatycznie je wykrył i wyświetlił informację o tym u góry ekranu telefonu. Wtedy wystarczy już jedno dotknięcie palcem, aby system przeszedł w tryb parowania. 

RadioZET.pl/źródło:Antyweb;Komórkomania/AG