Zamknij

Filmy na YouTube: klasykę ekranu można obejrzeć za darmo

Redakcja
19.11.2018 15:26
Filmy na YouTube: klasykę ekranu można obejrzeć za darmo
fot. Shutterstock

Płatna wypożyczalnia filmów na YouTubie funkcjonuje już od jakiegoś czasu. Serwis wprowadził też możliwość nieodpłatnego obejrzenia klasyki ekranu, pod warunkiem, że nie przeszkadzają nam reklamy. Wśród dostępnych tytułów znajdziemy m.in. "Terminatora" czy "Legalną Blondynkę".

Darmowe filmy na YouTube

Niestety, w Polsce na możliwość nieodpłatnego obejrzenia takich tytułów jak "Rocky", "Terminator" czy "Legalna Blondynka" będziemy musieli jeszcze poczekać. Amerykańscy użytkownicy serwisu mogą już za to wybierać spośród ponad 100 darmowych tytułów, jakie na łamach YouTube'a zaczęły pojawiać się po cichu około miesiąc temu. Dla fanów darmowych seansów w domowym zaciszu mamy jednak jeszcze jedną informację. Warunkiem bezpłatnego odtworzenia klasyki ekranu jest obejrzenie wszystkich reklam, które będą go przerywać. Jeśli jednak chcemy zaoszczędzić paręnaście złotych, nie jest to zła propozycja. 

youtubemovies
fot.

Zobacz także

Zobacz także

Wypożyczalnia filmów na YouTube

YouTube regularnie uzupełnia też zasoby swojej płatnej wypożyczalni. Filmy można lub wykupić z myślą o jednorazowym obejrzeniu z przyjaciółmi, lub na własność jeśli czujemy, że do tego tytułu będziemy chcieli jeszcze nie raz wrócić. Ceny nie są wyższe niż w innych wypożyczalniach Vod (Video on demand) - koszt spędzenia wieczoru np. w towarzystwie bohaterów "Interstellar" to 10 zł.

interstellarfilmy
fot.

Zapłacić możemy za pośrednictwem Google Pay - jedyne co musimy podać, to podstawowe dane i numer karty, którą YouTube ma obciążyć.

wypożyczalniayt
fot.

Wybór filmowych propozycji na kanale YouTube Movies jest naprawdę szeroki. Znajdzie się i coś dla najmłodszych (np. "Kraina Lodu") jak i trochę starszych kinomanów.

filmyyt
fot.

Zobacz także

Zobacz także

Zobacz także

Darmowe filmy na YouTube: kiedy w Polsce?

Na razie kiedy próbujemy odtworzyć udostępniony dla zagranicznych użytkowników YouTube'a film, niestety nadal wyświetla się adnotacja o konieczności uiszczenia opłaty za jego wypożyczenie. Choć teoretycznie kwota 13 zł nie wydaje się być wygórowaną ceną warto pamiętać, że dokładając niewiele więcej jesteśmy już w stanie opłacić miesięczną subskrypcję takich platform streamingowych jak Netflix czy HBO GO. Wielu użytkowników pewnie chętnie poświęciłoby chwilę czasu na obejrzenie dodatkowych reklam w zamian za darmową rozrywkę. Dlatego wysłaliśmy zapytanie o przewidywany termin udostępnienia możliwości nieodpłatnego obejrzenia wybranych tytułów także w Polsce. Niestety, na razie YouTube nie przewiduje wprowadzenia darmowej usługi na inne rynki, w tym do Polski. 

filmyt2
fot.

RadioZET.pl/źródło:Techcrunch;AdAge/AG

Zobacz także