Zamknij

Foodsi: stop marnowaniu jedzenia. Przez aplikację zamówicie posiłek do 70% taniej

Aleksandra Grzegrzółka
19.03.2019 18:48
dostawa
fot. Shutterstock

Foodsi to nowa, polska aplikacja, dzięki której zyskuje zarówno środowisko, jak i lokale gastronomiczne i ich klienci. Restauracje mogą za pośrednictwem apki wystawiać na sprzedaż to, czego nie udało im się sprzedać danego dnia. Zestaw sushi za 12 złotych? Dajcie się zaskoczyć - ceny jedzenia na zamówienie w aplikacji mogą być nawet o 70% niższe. Dzięki Foodsi produkty spożywcze nie będą już trafiać na śmietnik.

Foodsi: polska aplikacja walczy z marnowaniem jedzenia

Foodsi powstawało długo - pierwsze wzmianki o aplikacji słychać było już w 2017 roku. Opłacało się czekać - jej twórcy zapewniają, że zależało im na dopieszczeniu produktu, który oddadzą w ręce konsumentów i nawiązaniu współpracy z jak największą liczbą restauracji. Idea jest prosta - lokale gastronomiczne mogą wystawiać za pośrednictwem apki oferty sprzedaży posiłków przygotowanych z produktów spożywczych, których danego dnia nie udało im się sprzedać. Ceny takich pozycji mają być nawet o 70% niższe od regularnych.

Zobacz także

Zobacz także

Przez aplikację ulubione potrawy zamówicie o wiele taniej

Pomysł na aplikację przyszedł jej twórcom do głowy, kiedy sami podczas studiów dorabiali, pracując w różnych punktach gastronomicznych. "Widząc ilości marnowanej żywności zawsze myśleliśmy o tym, jak można by było zmienić tę sytuację" - tłumaczą, podkreślając, ze każdego roku w Polsce marnowanych jest około 9 milionów ton jedzenia. Dzięki Foodsi to już niedługo może się zmienić. Zestaw sushi za 12 złotych? A może porcja pysznego makaronu o połowę taniej, niż zwykle? Podobnych ofert ma podobno nie zabraknąć - kto z was również preferuję filozofię życia "zero waste" i leży mu na sercu dobro środowiska, ten już powinien zapisać się na listę oczekujących na zbliżającą się premierę aplikacji. Takie pomysły szanujemy!

RadioZET.pl/AG

SPRAWDŹ KONIECZNIE:  Lidl wprowadził półkę z przecenioną żywnością