Zamknij

GOCLEVER Smart Band MAX FIT — test opaski sportowej od polskiego producenta za 149zł. Będzie hit?

Redakcja
12.02.2018 15:33
GOCLEVER Smart Band MAX FIT — test opaski sportowej od polskiego producenta za 149zł. Będzie hit?
fot. GOCLEVER

W tej cenie trudno o lepsze urządzenie o takiej samej funkcjonalności i równie stylowym wyglądzie.

GOCLEVER Smart Band MAX FIT to opaska typu fitness, która pozwala na mierzenie podstawowych aktywności fizycznych, a także analizę codziennych aktywności. Jak wypada ten gadżet przy codziennym użytkowaniu? 

Wygodnie i stylowo

Opaska GOCLEVER Smart Band MAX FIT jest prosta do założenia niczym zegarek naręczny, a jej zapięcie jest wygodne i nie uwiera nadgarstka. Noszona przeze mnie codziennie na ręku nie wyglądała dziwnie, a ja nie czułem się nieswojo. Osoby, które po prostu używają zegarków na co dzień, zapewne w ogóle nie poczują różnicy przy zmianie na tę opaskę (ewentualnie odczują drobną zmianę wagi gadżetu). Jeśli już o zegarkach mowa, opaska świetnie nadaje się do sprawdzania godziny — zwłaszcza w nocy — dzięki funkcji podświetlenia ekranu.

Czytelny i prosty interfejs

Na ekranie opaski MAX FIT wyświetlanych jest kilka różnych informacji, a sterowanie między dostępnymi funkcjami jest banalnie proste. By włączyć ekran opaski i zobaczyć ekran powitalny zawierający informacje o aktualnym czasie, dniu miesiąca i stopniu naładowania baterii urządzenia, należy palcem stuknąć raz wyznaczone pole dotykowe na przednim panelu. Każde kolejne stuknięcie przeniesie nas do następnej sekcji zawierającej inne informacje na temat naszej aktywności dziennej: liczba kroków, liczba przebytych kilometrów, liczba spalonych kalorii, rytm serca, ciśnienie krwi oraz wysycenie krwi tlenem (oksymetr).

maxfit
fot. GOCLEVER

Dodatkowo funkcjonalność opaski można zwiększyć dzięki aplikacji mobilnej „Wearfit”. Aplikacja przechwytuje informacje zbierane przez opaskę, by dokonywać analizy naszego trybu życia i pomagać nam osiągać nasze cele — przejście wymaganej dziennej ilości kroków czy prowadzenie zdrowszego trybu życia — chociażby przez zwiększenie ilości snu. Aplikacja dostępna jest zarówno na urządzeniach z Androidem, jak i iOS.

Przyzwyczajenie się do interfejsu aplikacji nie powinno trwać zbyt długo, lecz chwilę może nam zająć sprawdzenie wszystkich możliwości narzędzia. Część z nich pojawi się dopiero po kilku dniach, gdy aplikacja zbierze odpowiednią ilość danych o naszym trybie życia lub wykonywanych przez nas aktywnościach sportowych. 

Osoby, które często posiadają swój smartfon w trybie „cichym”, a przeważnie nie słyszą lub nie czują jego wibracji, docenią funkcję komunikującą o nadchodzącym połączeniu telefonicznym lub odebraniu wiadomości. Sygnał wibracji opaski na ręku ciężej zignorować niż smartfona w kieszeni lub na biurku, przez co na pewno nie przeoczymy ważnego komunikatu.

wearfit
fot. Wakeup (Google Play) - zdjęcia przykładowe, aplikacja dostępna również w języku polskim

Odporny gadżet o długim czasie działania

Producent zapewnia, że urządzenie jest odporne na kurz, pot i deszcz, lecz raczej nie szalałbym z zanurzaniem go pod wodą. Urządzenie wygląda na solidne, w trakcie mojego testu nie złapałem na ekranie wyświetlacza żadnej rysy, a plastikowy pasek zapinający jest solidny i wygodny. Ponadto można wybrać wersję kolorystyczną paska — czarną lub niebieską — a obie dostępne są w pudełku z urządzeniem, co jest bardzo miłym gestem ze strony producenta (w razie ewentualnego uszkodzenia jednego paska zawsze można posłużyć się „zapasowym”).

Proces ładowania opaski jest banalnie prosty — wystarczy zdjąć ją z ręki, a następnie zapiąć specjalny „szczypcowy” mechanizm ładowarki między ekranem a spodem głównej części urządzenia. Opaskę, dzięki kabelkowi ładującemu zakończonego portem USB, naładujemy zarówno od tradycyjnych ładowarek telefonicznych, jak i komputerów PC. Podczas naszych testów urządzenie było w stanie wytrzymać na jednym ładowaniu około tygodnia, co jest bardzo przyzwoitym wynikiem, zwłaszcza jak na ilość funkcji w nim dostępnych.

Gadżet dla każdego czy tylko dla sportowców?

Czy taki gadżet polecany jest jedynie dla sportowców lub osób wykonujących ćwiczenia? Jak najbardziej nie, lecz być może skłoni osoby nie wykonujące codziennie ćwiczeń do częstszej aktywności fizycznej. Zbierane dane pozwolą dokonać analizy tego, czy powinniśmy więcej się ruszać lub zmniejszyć aktywność, jeśli nasze ciśnienie jest zbyt wysokie. Jeśli nie przekonują kogoś sportowe funkcje opaski, zawsze może ją wykorzystywać jako stylowy i nowoczesny zegarek lub urządzenie do sprawdzania podstawowych funkcji zdrowotnych (ciśnienie i tętno). 

Zagłosuj

Posiadasz smartwatcha, fitbanda lub inne smart-urządzenie podłączane do smartfona?

Liczba głosów:

Urządzenie do recenzji dostarczył producent.

RadioZet.pl/AM