Zamknij

Galaxy F: Składany smartfon Samsunga pojawi się już w marcu 2019 roku? Będzie zabójczo drogi

Redakcja
14.11.2018 18:59
Galaxy F: Składany smartfon Samsunga pojawi się już w marcu 2019 roku? Będzie zabójczo drogi
fot. YouTube

Samsung niedawno zaprezentował swój innowacyjny model smartfona ze składanym ekranem. Telefon może pojawić się na rynku nawet już w marcu 2019 roku. Marka nie ukrywa, że nie będzie należał do najtańszych. 

Samsung Galaxy F: kiedy premiera?

Zademonstrowany podczas konferencji dla programistów model Samsunga ze składanym ekranem ma wejść do sprzedaży już w marcu 2019 roku. Innowacyjny telefon ma według doniesień południowokoreańskiej agencji newsowej Yonhap nazywać się Galaxy F. Według agencji nazwa ma pochodzić od słowa "foldable", co wiąże się oczywiście z największą innowacją, jaką model wprowadzi na rynek smartfonów.

SPRAWDŹ TEŻ:

Galaxy F: czy tak będzie się nazywać model Samsunga ze składanym ekranem?

Wyposażony w dwa ekrany (z czego jeden będzie mógł się składać) telefon ma funkcjonalnością przypominać tablet. Jednym z największych problemów technicznych, jakie udało się rozwiązać inżynierom Samsunga, było skonstruowanie składanego wyświetlacza w taki sposób, aby szybko się nie zużył. Jak zapewniano podczas konferencji, osiągnięta elastyczność ekranu ma zagwarantować użytkownikom korzystanie ze smartfona bez takich obaw.

MAMY TEŻ DLA CIEBIE:

Samsung Galaxy F: ceny

Nowy smartfon na pewno nie będzie należał do najtańszych. Agencja, powołując się na anonimowe źródła twierdzi, że cena może wynosić nawet...1770 dolarów. Marka nie liczy jednak na rekordowe wyniki sprzedaży innowacyjnego modelu. Nie zamierza tez wypuszczać na rynek dużej liczby sztuk smartfona, co wbrew pozorom może podnieść jego atrakcyjność w oczach określonej grupy konsumentów. Nie będzie to też wcale najdroższy model marki - producent niedawno pokazał przeznaczony tylko na chiński rynek model W2019. Telefon z klapką i dwoma ekranami ma naprawdę zabójczą cenę. Kosztuje 2700 dolarów! Jednak w tej cenie klienci otrzymują także m.in. dostęp do usług concierge Samsunga.

RadioZET.pl/źródło:BusinessInsider;ArsTechnica/AG