Zamknij

Galaxy Note 9: Samsung pokazał nowego flagowca. Co musicie wiedzieć?

Redakcja
10.08.2018 17:26
Galaxy Note 9: Samsung pokazał nowego flagowca. Co musicie wiedzieć?
fot. YouTube

Samsung odkrył już karty: Galaxy Note 9 jest znacznie bardziej zaawansowany, niż poprzedni model! Producent pokazał także swój nowy smart zegarek z serii Galaxy Watch.

Premiera Samsunga Galaxy Note 9

Wczoraj w Nowym Jorku odbyła się konferencja Unpacked, podczas której Samsung pokazał swojego najnowszego flagowca. Samung Galaxy Note 9 spełnił oczekiwania fanów. Szczególnie chwalono zaawansowanie techniczne modelu, a także kompletnie przeprojektowany rysik na Bluetooth S Pen, który może służyć również jako pilot. Rysik działa na odległość do aż 15 metrów, a w dodatku wbudowano w niego programowalny przycisk. Dzięki temu można skonfigurować dowolną komendę dla pojedynczego, lub podwójnego kliknięcia oraz dłuższego przytrzymania. 

WARTO WIEDZIEĆ:

Tryb Dex w Samsung Galaxy Note 9

Rysik w roli pilota świetnie uzupełnia wbudowany w nowy model tryb Dex. Pozwala on na pracę na np. monitorze. To spore ułatwienie, bo ile wcześniej do włączenia tego trybu było potrzebne osobne urządzenie, a teraz wystarczy sam kabel HDMI, którym łączymy monitor bezpośrednio ze smartfonem. Ekran telefonu posłuży nam wtedy jako touchpada, dlatego do pracy będziemy potrzebować już tylko klawiatury na Bluetooth. Rozwiązanie może też przydać się podczas wakacyjnych podróży, zastępując laptopa. 

Rysik S Pen z ładowaniem indukcyjnym

Bateria nowego rysika S Pen starcza standardowo na 30 min pracy lub 200 kliknięć. Rysik ładuje się indukcyjnie, jeśli chowamy go w obudowę telefonu - wystarczy kilka minut, aby znów cieszyć się pełną baterią. W połączeniu z trybem Dex może również przydać się podczas prezentacji w pracy, służąc jako pilot do zmiany slajdów.

samsung-galaxy-note-9-s-pen-kolory-800x445
fot. Samsung mat. prasowe

MAMY TEŻ DLA CIEBIE:

Galaxy Note z aż 1TB pamięci na dane i silniejszym akumulatorem

To maksymalna, olbrzymia ilość miejsca na wasze zdjęcia, filmy czy dokumenty, w jaką można wyposażyć nowy model. Oczywiście w tym celu trzeba dodać do niego dodatkowe karty pamięci microSD. Największa ilość pamięci na dane, w jaką wyposażono Galaxy Note 9 to 512 GB. Flagowca wyposażono także w znacznie silniejszy niż w poprzednich modelach akumulator, dzięki czemu bateria nie powinna wyładowywać się tak szybko. Na taki mankament mocno narzekali właściciele Galaxy Note 8

Nowe zabezpieczenia w Galaxy Note 9

Kolejną, chwaloną przez użytkowników opcją są nowe funkcje bezpieczeństwa. Dodatkowe opcje oraz olbrzymia ilość pamięci na dane wymusiły na producencie lepsze zadbanie o ich bezpieczeństwo. Dlatego nowy model wyposażono w system blokady ekranu działający w oparciu o nowy, szybszy skaner odcisku palca, skan tęczówki oka i całej twarzy w 3D. Choć recenzenci nie nazywają Galaxy Note 9 przełomowym modelem, zwracają uwagę, że jest to obecnie jednej z najbardziej mocnych i zaawansowanych technicznie modeli na rynku. 

Samsung Galaxy Watch 2018

Galaxy Note 9 to nie jedyna premiera od Samsunga - producent pokazał także swój nowy smart zegarek Galaxy Watch. Choć kolejny model nie różni się wiele od poprzednika, wyposażono go  w lepsze podzespoły, co zapewnia szybką i stabilną pracę. Uwagę zwraca też wytrzymała bateria, która potrafi wytrzymać aż do 2-3 dni działania.

RadioZET.pl/źródło:Spider'sWeb;KomputerŚwiat/AG