Zamknij

Galaxy S9 może być droższy od poprzednich modeli

Redakcja
05.02.2018 16:47
Galaxy S9 może być droższy od poprzednich modeli
fot. Samsung

Samsung ma systematycznie zwiększać ceny swoich flagowców.

Tegoroczny model flagowego Samsunga Galaxy S może być znacznie droższy od poprzednika. Doniesienia z sieci mówią nawet o zwiększeniu kwoty o 100 funtów.

Wprowadzenie tak dużej ilości nowoczesnych technologii i dbanie o to, by były jak najlepsze i by wyprzedzały konkurencję, słono kosztuje Samsunga. Wysokie wydatki, jakie firma ponosi na dział R&D, a także produkcje podzespołów sprawiają, że cena sprzedaży ich urządzeń musi wraz z czasem wzrastać.

Im większa cena urządzenia, tym większy zysk dla producenta, ale i większy prestiż posiadania go wśród klientów. Debiutujące w 2007 roku iPhone'y szybko otrzymały łatkę „sprzętu prestiżowego”, co niewątpliwie przyczyniło się do sukcesu firmy na rynku mobilnym. Wraz ze wzrostem produkcji sprzętu (i brakiem chęci obniżenia zysków), Samsung również musi wkroczyć na tę drogę.

Przy obecnych zapowiedziach wzrostu ceny o 100 funtów, w Polsce Samsung Galaxy S9 na premierze może więc kosztować nawet 3800 złotych. Model Plus posiadający większy ekran, więcej pamięci wewnętrznej i podwójny aparat, może posiadać nawet dotkliwszą dla portfela różnicę cen w stosunku do standardowego modelu niż w roku poprzednim.

Zagłosuj

Uważasz, że słusznie Samsung podnosi ceny?

Liczba głosów:

RadioZet.pl/AM