Zamknij

Gigantyczna fabryka Tesli powstanie w Niemczech? Elon Musk nie mówi nie

Redakcja
22.06.2018 13:36
Gigantyczna fabryka Tesli powstanie w Niemczech? Elon Musk nie mówi nie
fot. YouTube

Po otwarciu jednej ze swoich największych fabryk w Szanghaju Tesla już planuje budowę kolejnej. Ma powstać w Europie - Elon Musk nie wyklucza, że wybór padnie na Niemcy. 

Nowa fabryka Tesli powstanie w Europie

Elektryzujące wieści od CEO Tesli, Elona Muska jak zwykle znaleźliśmy na jego koncie na Twitterze. Wizjoner lubi dzielić się tam swoimi przemyśleniami na różne tematy. Tym razem z innymi użytkownikami dywagował na temat potencjalnej lokalizacji nowej, gigantycznej fabryki Tesli. Przypomnijmy, że dopiero kilka dni temu oficjalnie otwarto tę w Szanghaju. Jednak Musk już wybiega myślami dalej - aż do Europy. Jaki kraj uważa za najrozsądniejszy wybór? Cóż, bez zaskoczeń.

Zobacz także

Gigantyczna fabryka Tesli powstanie w Niemczech?

Firma, która chce w danym kraju zbudować olbrzymią fabrykę i tym samym dać pracę tysiącom ludzi, ma otwarte spore pole do negocjacji. Wielomilionowe inwestycje, ulgi podatkowe, wpływ na lokalną gospodarkę... Niemcy mieliby w tym zakresie wiele do zaoferowania Tesli. Warto jednak pamiętać, że podobnych rozmiarów fabrykę firma już od kilku lat próbuje zbudować w Stanach Zjednoczonych. Wciąż nie udaje się jej dokończyć, choć ostatnio rozpoczęto tam już produkcję akumulatorów. Choć wierzymy, że nowa może stanąć na terenie Europy, coś przypuszczamy, że prędko to się nie stanie. A jak wygląda wnętrze, w którym powstaje Tesla Model S? Sami zobaczcie poniżej, o czym właściwie mowa.

RadioZET.pl/AG

Zobacz także

Zobacz także