Zamknij

Google Chrome wprowadza dużą zmianę. Nareszcie cisza!

Redakcja
19.04.2018 17:27
Google Chrome wprowadza dużą zmianę. Nareszcie cisza!
fot. Google

Google Chrome czeka niedługo kolejna aktualizacja. Przyniesie ze sobą długo oczekiwaną zmianę - blokada samoodtwarzających się reklam z dźwiękiem wreszcie stanie się faktem.

Google Chrome zablokuje samoodtwarzające się reklamy

Znacie to - otwieracie nową kartę, spokojnie czekacie aż wszystko się załaduje, a wtem...Podskakujecie na fotelu ze strachu, bo zaskoczyła was kakofonia z kolejnego irytującego filmiku czy reklamy. Pół biedy, jeśli głośności nie mieliście ustawionej na 100%, próbując się właśnie nad czymś skupić. Nowa aktualizacja Google Chrome zapewni jednak komfortową ciszę, blokując karty automatycznie odtwarzające dźwięk. Wyciszać niektóre karty przeglądarki można było już wcześniej, jednak tym razem funkcja ma działać z automatu, bez konieczności jej manualnego ustawiania. Tak przynajmniej obiecuje Google, bo już poprzednia aktualizacja miała przynieść takie zmiany.

Co jeszcze w Google Chrome 66?

Skończyć ma się także nerwowa gonitwa kursorem myszki za uciekającymi okienkami, które nie dają się zamknąć - reklamy wykorzystujące tego typu praktyki nie będą wyświetlane przez przeglądarkę w ogóle. To odpowiedź na rosnące niezadowolenie użytkowników, którzy mają dość tanich chwytów reklamodawców. Jeśli więc z różnych względów nie korzystacie z wtyczek typu AdBlock, korzystanie z Google Chrome może za chwilę stać się o wiele bardziej przyjemne.

RadioZET.pl/źródło:MashableTech/AG

TAKŻE MOŻE CIĘ ZAINTERESOWAĆ:

Google Chrome skanuje pliki. Internauci są oburzeni, ale czy słusznie?

Chrome będzie blokował reklamy z AdBlock. Jest oficjalna data startu